Uzmanlar

Erkeklere özel bakım önerileri

Erkeklere özel bakım önerileri

Bu hafta sizinle en değer verdiğiniz ‘erkekle’ paylaşılacak ince bilgiler vereceğim.

pervin dinçer

‘Güzellik ve bakım’ denilince hep akla kadınlar gelir. Ya erkekler? Kendimize bu konuda elimizden geldiğince cömert davranırken eşimiz, kardeşimiz, erkek arkadaşımız, nişanlımız ya da değer verdiğimiz arkadaşımız neden bilgilerimizden yoksun kalsın ki?

Geçtiğimiz yıllarda kozmetik, estetik, güzellik dünyasına dair gelişmelerin yalnızca kadınları ilgilendirdiği zamanlardı. Bakımına özen gösteren erkeklere ‘metroseksüel’ denir, azınlıkta sayılırlardı. Çoğunluk halini almasalar da bakımlı erkeklerin sayısında ciddi bir artış olduğunu söyleyebiliriz artık. Erkeklerin genelde hangi alanlarda kendilerine bakmayı önemsediklerinden söz etmek gerekirse, öncelikle saçlarına gösterdikleri özen dikkat çekici. Maalesef saç dökülmeleri erkekleri bizlere nazaran daha fazla etkiliyor ve onların ‘kellik’ sorunu yaşamamaları için saç bakımlarına özen göstermeleri çok önemli. Bunun için saç mezoterapisi erkeklerin tercih ettiği bakım türlerinden biri.

Özellikle yaz aylarında ve ciddi terleme sorunu bulunanlarda diğer mevsimlerde de gömleklerindeki ter izlerinden, lekelerinden usanmış erkeklerin başvurduğu yöntem ise botox. Sadece terleme için değil aynı zamanda yüzlerindeki yaşlanma ve sarkma etkilerini yok etmek için de botox dolgular yaptırdıklarını ekleyelim. Evet, doğal ama gergin ve genç bir yüz isteyenler sadece kadınlar değil.

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri de göbekleri. Vücutlarından bağımsız olarak zayıf bir erkeğin bile büyük bir göbeği olabiliyor. Bunun için de bölgesel zayıflamayı tercih ediyor erkekler. Vücut yapılarına göre seanslar belirlenerek bölgesel fazlalıklarından kurtulmalarına yardımcı oluyoruz.

Kadınlar kadar erkekleri de rahatsız eden başka bir şey de yüzlerindeki ve hatta vücutlarındaki benler. Fraksiyonel lazer yöntemi kendilerini mutsuz eden benlerden kurtulmaları için kullandığımız yöntem. Ayrıca ciltlerinin canlı görünmesini isteyenler de artık yalnızca kadınlar değil. Oksijen terapi için kapımızı çalanlar arasında çok sayıda erkek olduğunu söyleyebilirim.

Erkeklerin de kadınlar kadar bakımlı olmasını ben en başta kendileri için ama elbette biz kadınlar için son derece sevindirici buluyorum.

Yayın tarihi: 15.04.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
1297
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.