Uzmanlar

Dövmenizin Modası mı Geçti? Silin Gitsin!

Dövmenizin Modası mı Geçti? Silin Gitsin!

Ancak zamanla ya sevdiklerimiz onlara olan değerini kaybediyor ya da dövmemizin modası geçiyor. İşte bunun için dövmelerin silinebildiğini hatırlatmak isterim.

dövme

Farklı uygulamalarda kullanılan lazer aynı zamanda bir dövme silme aracı. Lazer ışınları deri yüzeyine zarar vermeden geçerek deri içindeki koyu renkli dövme pigmentine ulaşıyor. Dövme pigmenti lazer ışığını emerek ışıktaki enerjiyi ses ve ısıya dönüştürüyor. Bu sayede deri içindeki büyük parçacıklar halinde bulunan pigment, açığa çıkan enerji ile çevre dokuya zarar vermeden küçük parçacıklara ayrışıyor. Ayrışan dövme boyası vücudun bağışıklık sistemi tarafından daha kolay emilerek yok oluyor. Farklı renklerde dövme yaptırdınız ama ilk yaptırdığınız zamanki kadar anlamlı gelmiyor ve sildirmek istiyorsunuz. Bunun için ise farklı dalga boylarına sahip lazer sistemleri kullanılıyor. Lazerle dövme silme tedavisi Q Switch lazerlerle yapılıyor. Dövmenin rengine göre farklı dalga boyları kullanılıyor. Örneğin siyah renkli dövme tedavisinde 1064 nanometre, kırmızı renkte ise 532 nanometre dalga boyu tercih ediliyor. Uygulama öncesi dövmenin bulunduğu alan lokal anestetik kremle uyuşturuluyor. Ardından dövmenin rengine göre başlıklar kullanılarak lazer atışları yapılıyor.


İşlem sonrası dövmeli bölge kabardığı için Pomat sürülerek dövmeli bölgenin birkaç gün nemlendirilmesi gerekiyor. Bu uygulamanın yüz güldüren avantajlarından biri sosyal shayatı etkilememesi. Dövmenin rengi, büyüklüğü ve derinliği seans sayısını etkilemesine rağmen seans aralıkları 3-6 haftada birdir. Siyah renkli ve amatör dövmelerin daha kolay çıkarıldığını söylemek mümkün. Lazerle dövme silme uygulamasından sonra leke ya da iz oluşmuyor. Sadece yeni oluşan cilt bir kaç ay hafif pembe renk alıyor ama kısa zamanda cilt eski haline dönüyor.

Güzelliğinize.

Yayın tarihi: 26.01.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
2137
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.