Uzmanlar

DAHA GÜÇLÜ VE DAHA SAĞLIKLI SAÇLAR

DAHA GÜÇLÜ VE DAHA SAĞLIKLI SAÇLAR

Gösteri dünyasının başarılı, güzel ve bakımlı kadınlarına baktığımızda aklımızda kalan saçları oluyor. Parlak, sağlıklı, güçlü ve oldukça gür saçlara sahip ünlülere hayran kalmıyor değiliz...

saç dökülmesi

Biz kadınları da erkekleri de daha güzel ve yakışıklı gösteren saçlarımız her zaman sağlıklı ve bakımlı olsun istiyoruz. Ama ne yazık ki zamanla dış etkenlerden ya da yanlış bakımdan dolayı saçlarımız zayıflayıp tek tek dökülmeye başlıyor.

Bazılarımızda dökülmeler normal düzeydeyken bazılarımızda saçlar o kadar çok dökülüyor ki saçta seyrelmeyeler görülüyor. Önlem alınmadığı, bakımları yapılmadığı daha da önemlisi uzman gözüyle kontrol edilmediği zaman bu seyrelme artarak kellik sorunu kendini iyiden iyiye gösteriyor. Saç dökülmesinin birçok nedeni olabiliyor. Bunun için bazı testler gerekiyor ki bu testler sonucunda uygun olan tedavi protokolleri probleminize göre hazırlanıyor. Saç dökülmesi ya da var olan saçların canlanması için tercih edile bilinecek uygulamalar saç mezoterapisi ve prp uygulamasıdır.

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesini durdurmak, azaltmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve/veya yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarda saçlı deriye uygulanan bir tedavi şeklidir. İşlem ortalama 10 seans, her seans ise yaklaşık 15 dakika süren uygulama özel saç mezoterapisi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile yapılıyor. Seanslar haftalık, on beş günlük ve aylık periyotlarla yapılıyor. Saç mezoterapisi, tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntem. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine veriliyor ve derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösteriyor.

Saç Prp Uygulaması

Prp Uygulası saç dökülmesi, var olan saçın kalitesini artırmak, saç çıkışını aktif hale getirmek için tercih edilen bir diğer uygulama. Bu tedavi için sizden yaklaşık 10-15 cc kan alınıyor ve özel bir kit içinde santrifüj ile pür PRP elde ediliyor. Bu trombositten zengin plazma, hücreleri tedavi etmekte çok etkili olan büyüme faktörlerini, kök hücreleri, proteinleri barındırıyor. Bu elde edilen plazma saçlı deriye ufak iğneler ile yüzeysel enjeksiyon tekniği ile 1 cm’lik aralarla uygulanıyor. Daha sonra ise kalan miktar uygulama yapılan bölgeye püskürme tekniği ile verilerek işlem tamamlanıyor. Prp uygulaması 3-4 hafta aralıklarla probleminize göre 4-6 seans uygulanıyor. Bu uygulama biraz önce anlattığım saç mezoterapisi ile de kombine olarak da uygulanabiliyor.

Enjeksiyondan çekinenler için bu iki uygulamanın da roller, stamp yöntemleri ile yaoılabildiğini söyleyebilirim. Korkmadan, çekinmeden daha sağlıklı ve gür saçlara kavuşmak mümkün.

Güzelliğinize…

Yayın tarihi: 16.09.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
1567
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.