Mahmure

Uzmanlar

Merve Polat

Egzersiz yapma sanatı ve ötesi

Egzersiz yapma sanatı ve ötesi

Yüzmek, dans etmek, yoga yapmak hem de jimnastik ve tai chi yapmak mümkün olsa bedeniniz ve ruhunuz ne kadar mutlu olurdu değil mi? Yepyeni bir ergersiz sistemi olan Gyrotonic'le hepsini yapmış gibi olabiliyorsunuz!

Gyrotonic nedir?

Juliu Horvath (Macar balet) uzun yıllar süren çalışmalarının ve araştırmalarının ardından GYROTONIC® aletini ve egzersizlerini yaratmıştır.

Bu eşsiz sistem yoga, dans, jimnastik, yüzme ve tai chi'nin sağladığı faydaları sunmaktadır, fakat hiçbirinin tarzından türetilmemiştir.

GYROTONIC® metodu kullanıcının kaslarını esnetebilmesine ve güçlendirilmesine olanak sağlarken,aynı zamanda vücudumuzdaki eklemlerin içindeki ve etrafındaki bağları güçlendirip harekete geçirir.

Bu egzersizler uygun nefes modeliyle senkronizedir, böylece kalbi uyarır , kan akışını hızlandırır ve aynı zamanda sinir ve kasları canlandırarak dinçleştirir.

Denge, güç, esneklik, zindelik...

GYROTONIC ® tam bir hareket özgürlüğü sunmaktadır. Hareketler profesyonel bir kasnak üzerinde yapılır, bu düzenek her türlü vücut yapısına ve gücüne göre ayarlanabilir.Aletin 3 kademeden oluşan tutma kısmının dengeli ve sabit direnci sayesinde klasik egzersiz aletlerini kullanırken ,özellikle egzersize başlarken ve bitirirken yaşanan sarsıntı tamamen giderilmiştir.

GYROTONIC EXPANSION SYSTEM ® 'i tanımlayan dairesel,helezonik ve dalgalı (inişli,çıkışlı) hareketler omurganın fonksiyonel kapasitesini artırmasına yardımcı olur, yükselen dengeyle sonuçlanan, üç boyutlu bir farkındalığa katkıda bulunur.
« tüm yazıları
Soru Sor
3557
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.