Mahmure

Uzmanlar

Merve Polat

Egzersiz hakkındaki sorularınızı cevaplıyoruz

Egzersiz hakkındaki sorularınızı cevaplıyoruz

Vücudumu nasıl şekillendirebilirim? Göbeğimden kurtulmak ne kadar zaman alır? Bana uygun egzersiz nedir?... Ve aklınıza takılan tüm egzersiz sorularını uzmanımız, Pilates ve fitness eğitmeni Merve Polat cevaplıyor.

Merve Polat kimdir?

İstanbul'da doğdu. Dört yaşında M.E.B. Hülya Songür Bale Ve Dans Akademisi'nde klasik bale eğitimi almaya başladı. Yedi yaşında Kocaeli Belediye Konservatuarı Bale bölümüne girmeye hak kazandı. İlk ve orta devreyi yarı dönemli okuyarak tamamladı. Bu sırada Royal Academy Of Dance'ın (İngiltere Kraliyet Dans Akademisi) sınavlarına girerek diploma aldı.

Hülya Songür'deki 11 senelik eğitimin sonunda Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenlik yapma ve kurs açma hakkını veren yüksek klasik bale diplomasına sahip oldu. Üç sene bir özel okulda bale, modern dans ve devinim öğretmeni olarak çalıştı. Ardından Judy Ataman'dan pilates ve anatomi üzerine eğitim almaya başlayınca, özel okuldan ayrılıp devlet okullarında yarı zamanlı bale öğretmenliği yapmaya başladı.

Prospor&Encore Pilates Matwork& Reformer& Tower of Power& Props& Hamile Pilatesi sertifikalarını aldıktan sonra dans koordinatörlüğünü yaptığı bir sanat merkezinde ve bir fizik tedavi merkezinde pilates eğitmeni olarak çalıştı.

Fizyoterapist Alexander Bohlender'in seminerlerine katıldı. Tamamen yeni ve farklı bir sistem olan Gyrotonic(R) i ilk olarak Anadolu'ya getirdi. Bir buçuk yıl Bağdat Caddesindeki bir stüdyonun işletmeciliğini ve pilates eğitmenliğini yaptıktan sonra daha profesyonel anlamda hizmet verebilmek ve pilates ve Gyrotonic(R)'i gerçek anlamıyla yaşadığı semte tanıtabilmek için PilatesPlus' ı kurdu.
« tüm yazıları
Soru Sor
4462
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.