Uzmanlar

Bebeğimi Aldırsam mı?

Bebeğimi Aldırsam mı?

Sevgili Sahrap Abla,
İki ay önce evlendim. Önceleri çok mutluyduk. Herşey rüya gibiydi. Ancak, ne olduysa eşimin iş yerindeki huzursuzlukları başladı. İşteki başarısızlığını bana yansıttı. Önceleri küçük tartışmalarla başlayan huzursuzluklar şu an evliliğimizin yıkılmasına neden olacak sanırım. Yaklaşık 1 aydır ayrı evlerde yaşıyoruz. Üstelik ben de 2 aylık hamileyim. Eşim tüm ısrarlarıma rağmen görüşmeyi reddediyor. Bu temelsiz evliliğin meyvası olan çocuğumu aldırmak istiyorum. Sizce doğru mu yaparım? Ne olur yardım edin!


Henüz evlilik bile diyemeyeceğim ancak, resmi bir ilişki olarak adlandırabileceğim bir birlikteliğin henüz çok başlarında iken, karşımıza çıkan, yaşama ait hep karşılaşabileceğiniz birçok sıkıntının sadece birinde böylesine tökezlemeniz büyük talihsizlik.

Görünen o ki, evlilik denilen müessesenin önemini yeterince algılayamamış ve sorumluluğunu üstlenmemişsiniz. Herşeyden önce bir bebek bekliyor olman meseleyi daha da çıkmaza sürüklüyor. Beni en çok düşündüren konu ise henüz doğmamış bir varlığın yaşam sorumluluğunu üstlenebilecek bir anne olabileceğine inanıyor musun? Daima ve öncelikle kendi ayakların üzerinde tek başına durabilen bir birey olmalısın, gerisini rahatça halledersin.
Yayın tarihi: 20.04.2001
« tüm yazıları
Soru Sor
1738
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.