Uzmanlar

Akıntım var!

Akıntım var!

Op. Dr. Kağan Kocetepe sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyor!

Güncellenme tarihi:
Kızlık zarı vajinanın içine bir şey girmeden bozulur mu?

Evet, örnek balede yapılan bacak hareketleri, bisiklet oturağının zarar vermesi gibi...

Adetimiz kaç gün gecikirse hamilelikten şüphelenmeliyiz?

Eğer korunmasız ilişki söz konusuysa gecikme bir gün dahi olsa gebelikten şüphelenilmelidir.

Adet düzensizliği gebe kalmaya engel mi? Adet düzensizliğim var, evliyim, şu an korunuyorum, anne olmak istediğimde adet düzensizliğim sorun mu?

Eğer bu durum hormonal dengesizliğe bağlıysa, ki bu ancak doktor değerlendirmesiyle anlaşılabilir, adet düzensizliği gebe kalamama nedeni olabilir.

Ben 29 yaşındayım, 6 yıllık evliyim. Cinsel ilişki sırasında canım acıyor, kadın doğum uzmanı rahmimin ters olduğunu ve tek çare ameliyat olduğunu fakat bunun da kesin çözüm olmayabileceğini söyledi. Bu konuda sizin tavsiyenizi öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

Ameliyattan daha ziyade öncelikle bir laparoskopi incelemesi yapılmalı ve buna göre hareket edilmelidir. Laparoskopi karnı açmadan ufak deliklerden karın içine kamerayla bakma yöntemidir ve karın içinde ilişkide acıya neden olan ameliyatlık bir durum olup olmadığını gösterebilir.

Merhaba, benden bir haftadır yeşil renkte bir akıntı geliyor. Sebebi nedir? Doktora gitmem gerekiyor mu? Teşekkürler.

Muhtemelen bir enfeksiyon söz konusu, mutlaka erken dönemde doktora başvurmalı ve hastalık ilerlemeden tedavi olmalısınız.

Ben ağrılı adet oluyorum, hatta yürüyemiyorum. Bayılacak gibi oluyorum, bana yardımcı olur musunuz?

Bu durum doktor muayenesiyle çözülür, Internet vasıtasıyla yardımcı olunması mümkün değil.

Ben 22 yaşındayım, sağ yumurtalığımda kist var ve doktor bana 3 kutu yasmin kullanmam gerektiğini söyledi. 2 paketini kullandım ama 3üncü paketini kullanmadım, sorun olur mu?

Toplamında üç kutu kullandıktan sonra doktorunuza yeniden başvurun.

Ben 2 aydır yasmin hapı kullanıyorum, bu bana kilo yapar mı? Çünkü kilo aldım ve göğüslerim de şişti, haptan olabilir mi?

Doğum kontrol haplarının en yeni çıkanları (sizin kullandığınız en yeni çıkanlardan biridir) kilo aldırma olasılıkları düşük olan ilaçlar olsa da kilo almaya eğilimli bireylerde maalesef kilo artışına neden olabilmektedirler.

Op. Dr. Kağan Kocatepe'nin sitesini ziyaret etmek için tıklayın.
Yayın tarihi: 18.03.2008
« tüm yazıları
Soru Sor
5141
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.