Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Yanıt ve eleştiri

Yanıt ve eleştiri

Nuran Çiftçioğlu adlı okurumuz, saçlarının çok döküldüğünden ve çabuk yağlandığından bahsetmiş.

Öncelikle saçın çabuk yağlanma sorununu bir an önce ortadan kaldırmamız gerekir. Dikkat edilmesi gereken ilk kural düşük PH değerine sahip (deterjan seviyesi düşük) şampuan seçmeliyiz. Mümkünse doğal şampuanlar bu işi görür, tabii bulmak biraz zor eğer bana ulaşırsanız size yollamaya çalışırım...

Saç yıkanırken parmak uçlarınızla bastırmadan sadece avuç içleri ile hafifçe masaj yapılırsa saç biraz daha geç yağlanır ayrıca iki şampuandan fazla saçlarınızı yıkarsanız cilt daha çabuk yağlanacaktır.

Haftanın eleştirisi

İşim gereği zaman zaman katolog çekimleri veya moda dergilerinin aylık çekimlerini bizzat kendim yönlendiririm. İyi bir makyöz, iyi bir moda editörü ve tabii iyi bir manken varsa çekimler harika geçer. Deniz Akkaya, Ebru Güzel ve daha niceleri ile huzurlu, kaprisli, bazen de neşe dolu çalışmalar yaparız. Yine bu çalışmalardan birinde duyduklarım karşısında hayrete düştüm: Çok yakın zamanda Sibel Can ve Tanyeli adındaki oryantal hanım yurtdışında bir kuaföre saçlarını yaptırmaya gitmişler.

Yani bu ne demektir Türkiye'de berber kalmadı onlar da aramaya gitti!!! Yahu insan bir de internete girer beni bulur kimdir, nedir, araştırır ondan sonra bir dener. Amerika'dan, Avusturalya'dan bana müşteri geliyor (abartmıyorum), bizimkiler Avrupa'da arayışa geçiyor, pes valla... Eee tabii onlar da haklı ben eğer !!gay!! ve ünlülerle takılan bir berber olsaydım o zaman daha göze yakın olurdum ama maalesef. O yüzden birçok fotoğrafçı ve moda editörü tercihini hemcinslerinden yana kullandığından ya onlar gibi olacaksınız ya da onlara ayak uyduracaksınız.

Yok kardeşim ben istemiyorum, varsın onlar Avrupa'da kuaför arasın.

Ben baba mesleğim olan kuaförlüğe meslek lisesinde başladığım ilk zamanlar bile hep dünyanın en iyi kuaförü olacağım, diyerek kendimi motive etmiştim. Şimdi de söylüyorum belki bu imkansız görünebilir, ama olması gerekenler uzun yıllar bu mesleğiicra etmek ve varını yoğunu bu uğurda çaba harcayarak ortaya çıkarmaksa ben bunları yapıyorum ve şu anda istanbulun 500 metrekarelik tek salonunu 29 yaşında açtım. 3-4 yıl sonra da hedefim Amerika'da bir şube açmak. Bakalım o zaman aynı saça 7 kat fazla ödemek için Newyork'a kadar gelecekler mi?

İşte o kadar...

İLKER YAVRUTURK hair creative
0216 385 62 34
Yayın tarihi: 12.06.2003
« tüm yazıları
Soru Sor
1369
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.