Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Sorunlarınızın çözümü var...

Sorunlarınızın çözümü var...

Merhaba Yonca, ilk önce sana cevap yazmak istedim, çünkü seni ihmal ettiğimi sanmanı istemem.

Eğer saçların çabuk yağlanıyorsa, saçlarını çok aşırı masaj yaparak yıkama. Sürekli toplama ve arada bir havalandır. Asla ve asla parmaklarınla kaşırcasına sert şampuan yapma.

En sık sorulan sorulardan birine geçmek istiyorum: Eğer saçlarınız suya girdiğinizde aşırı dökülüyorsa bunun başlıca sebebi, ömrünü tamamlayıp dipten ayrılan saçlar. Hemen yere düşemez ve diğer saçların arasında tutunur. Siz de saçınızı ıslatınca ve şampuanlayınca elinize fazla miktarda saç takılır bu miktar bazen her zamankinden aşırıysa hemen önlem olarak bir şeyler yapmalısınız. Şampuanın içine 5-6 damla çam terebentin ya da dökülme önleyici önlem paketlerinden birini kullanmalısınız.

Büyük bela: Kepek

Bir okurumun saçları boya sonrası kepeklenmiş. Bunun iki neden iolabilir. Birinci nedeni, boyanın alerji yapma ihtimali. İkinci neden ise, boya sonrası saç iyi yıkanmamış olabilir.

Çözüm; hemen kepek şampuanı kullanmak ya da hassas saç derisi şampuanı kullanmak. Eğer bizi ararsanız, sizi doğru ürüne yönlendirebilirim.

Ya da siz evde bir bardak suyun içine 4 çorba kaşığı toz şeker ilave ederek karıştırın. Bunu saç diplerinize uygulayın ve peeling yapın. Ardından 10 dakika bekleyip saçı durulayın, sonucu lütfen bana bildirin işe yarayacağına eminim.

Bugünlük bu kadar cevaplayabildim.

Yüzünüzü görmeden saç şekli hakkında fikir vermenin sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Bu yüzden bazı soruları cevapsız bırakmak zorundayım, lütfen anlayışla karşılayın

İlker Yavrutürk
0216 385 62 34
Bağdat Cad, No: 244
« tüm yazıları
Soru Sor
1343
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.