Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Neler Yapmalısınız?

Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Neler Yapmalısınız?

Herkesin hayali uzun saçlara kavuşmak. İyide nasıl olacak bu?

Güncellenme tarihi: 16.08.2016
saç


Sağlıklı bir saçın aylık uzaması ortalama 1 cm dir.

Öncelikle saçlarınızı uzaması, doğru saç bakımı ve doğru beslenme ile yakından ilgilidir. Yetersiz beslenme sonucu yaşanan vitamin eksiklikleri, sık sık saç boyatmak, saç kurutma makinesini düzenli olarak kullanmak gibi saçı yıpratan uygulamalar saçlarınızı istediğiniz zaman aralığında uzatmanızı engelleyebilir.

Saç bakımı saç köklerinden başlar. Saç tellerinin dokusu ne kadar iyi, ne kadar parlak olursa olsun saç köklerine gereken özeni göstermezseniz saçlarınız bir süre sonra zayıflamaya başlayacaktır.Tırnağınızdan örnek verecek olursak dibi daha sağlıklıdır ama uçları değildir.

Peki Saç köklerini güçlendirmek için neler yapmalısınız ;

- Saç derisini temiz tutarak bakteri, yağ oluşumunu engellemelisiniz.

- Yıkama esnasında başınıza masaj yaparak yıkamaya çalışın .Böylelikle kan dolaşımınız hızlanacaktır.Dolaşım hızlanması oradaki saç köklerini uyaracaktır ve harekete geçirecektir.

- Akşamları yatmadan önce geniş saç açma fırçaları ile başınızı öne atarak taramaya çalışın.

- Betain ve Ozon içeren Şampuanlar kullanabilirsiniz.

- B kompleks vitaminleri, A ve C vitamini içeren multivitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzaması için size yardımcı olabilir.

- Sıcak Makas ile sadece Uçlarından belirli aralıklarla kestirebilirsiniz.

« tüm yazıları
Soru Sor
6508
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.