Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Saçlar iyi mi?

Saçlar iyi mi?

Merhaba, saçlar nasıl iyi mi? Eğer saçlar iyi ise siz de iyisiniz demektir...

Umarım hayat istediğiniz saça sahip olmanız konusunda size cömert davranır...!

Nasıl etkileyici bir giriş yazısı oldu değil mi valla bende şaşırdım herhalde ramazandan dolayıdır. Bu mübarek ayda neden bilmem insanın içine bir huzur ve dinginlik geliyor, etrafınızdaki herşey daha sağ duyulu oluyor.

Keşke hayat hep böyle olsa ama maelesef hayat acı birazdan iftar açılacak salon tenha tabii... Ben de sizlere yazabilmek için bir fırsat yakaladım aklıma o kadar çok konu geliyor ki birinden başlamam gerek.

Geçen gece haber prgramlarından birinde bir konu dikkatimi çekti dünya 15 gün boyunca manyetik bir fırtınanın etkisine girecekmiş bu sebeple hava alanlarında olağanüstü önlemler alınacakmış cep telefonları, televizyonlar vs. bu yüzden etkilenebilirmiş. Aslında bu bir enerji dalgasıymış dünyaya güneşten yola çıkarak ulaşıyormuş... Bence çok enteresan tam da ramazan da bu olayın oluşması ilginç bir tesadüf müdür yoksa evreni kaplayan o büyük yaratıcı gücün insanoğlunu kucaklaması olabilir mi? Neyse bu konular derin konular... Ama geçen hafta yaşadığım olayı sizlerle paylaşmak istedim; başı kapalı orta yaşlı bir anne ve kızı salondaydı. Genç kızın saçlarının kesilmesi gerektiği ve kullanışlı bir model arayışı içinde olduklarını söylediler.. Biraz sohbet ettikten sonra genç kızımızın saçlarının boyuna hiç dokunmadan kuruduğunda volumlü olacak şekilde kestim. Tam fönü bitmek üzereydi başı kapalı anne baş örtüsünü çıkardı ve bana saçlarını kesebilecek vaktim olup olmadığını sordu doğrusu çok şaşırdım ve hemen onu da sıraya alıp hoş bir saç kestim...

Bu benim için önemli bir andı sanırım o bayan için de öyleydi... Daha sonra saçını tekrar kapattı ve salondan çok mutlu ayrıldılar.

Kadın her zaman kadındır. Bunun önüne geçemezsiniz... doğurur yani hayat verir bunu yapabilmesi için hayat dolu olmalıdır, hayatın bir kadını kapsaması için o kadının kendini sevmesi, kendine zaman ayırması gerekir. Bu dünyada da böyledir Artvin dede elbetteki kadın mahremiyeti vardır ama başka bir kadının saçını kesmek ve o kadınla benim günah işlediğim anlamına gelmez. Aksini iddia edenler allah katında hesap verirler.

Mübarek ramazanınız hayırlı olsun...

İlker Yavrutürk
0216 385 62 34
Bağdat Cad: No: 244


İlker Yavrutürk'e ulaşmak için tıklayın...

« tüm yazıları
Soru Sor
1487
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.