Uzmanlar

Saç kesiminiz nasıl?

Saç kesiminiz nasıl?

Hayatımızda ortalama kaç defa saç kestirmek zorunda kalıyoruz hiç merak ettiniz mi? Ve neden saç kestiriyoruz, hiç düşündünüz mü?

Güncellenme tarihi:
Bir saçlarını senede 2 kez kestirmiş olsa ve bunların ilk 15 yılında çocukluk çağında olduğu hesaplansa. Gerçek anlamda 50 ya da 60 defa saçlarını kestirmiş olabiliyor.

Ve düşünün ki bu saç kesimlerinin en önemlileri ergenlik çağında başlayıp ilk erkek arkadaşına hoş görünme çabalarının sonunda, kocasına değişik görünmek için veya çok önemli sınavlar sonrasında stresten kurtulmak için... Ya da evlilik hazırlıklarından hemen sonra ya da kendinden sıkıldığında... Bir dakika ben neler yazıyorum böyle; bir insan hep bunalımdayken mi saç kestirir, yani hiç keyifli bir günde kuaföre gidip benim saçlarını keser misiniz demez mi! Aslında demez tabii ama çok keyifli bir gününde olsa bile kuaför saç uçlarından keseceğim derken 10 santim kısaltınca o gün de bunalımlı bir gün olup çıkar öyle değil mi?

Bu gerçek bir sorundur hayatımızda! "Saç kestirmek", kestirdiğiniz saçı beğenmek ve bir daha aynı saçı istediğinizde yine aynı güzellikteki saç modeli ile dolaşabilmek.

Tüm bu sebeplerden dolayı saçı uzayan bir kadın eğer saçlarını güzel kesen bir kuaföre sahipse hayatındaki en önemli servetine sahip demektir çünkü iyi kesilen bir saç:

* kolay şekil alır

* fön gerektirmez

* genç ve modern gösterir

* ve her şeyden önemlisi. Saç ruhun aynasıdır. Kendinizi her gün iyi hissettirir.

İyi saç nasıl kesilir? 5 dakikada hızlı ve şakkıdı şakkıdı makas darbeleriyle mi? Islak mı? Kuru mu ya da usturayla mı? Sıcak makasla mı? İşte cevap!

Saç kesimi yapan kişi:

* müşterisini dinliyor ve ne istediğini doğru anlıyorsa,

* saç kesim öncesi ne yapacağını müşterisi ile paylaşıyor ve onun koltukta rahat oturmasını sağlayabiliyorsa,

* kesim esnasında rahat ve emin makas darbeleri ile ne yaptığını biliyorsa,

* ve en önemlisi kestiği saçın nasıl kullanılması gerektiğini kullanacak kişiye detaylı ve uygulamalı anlatıyorsa...

Saç kesimi büyük ölçüde başarılı ve profesyonel birisi tarafından yapılmış demektir!

Peki iyi saç keseni nasıl seçeceksiniz?

En önemlisi tarafınıza bakacaksınız. Arkadaşlarınıza bulunduğunuz ortamdaki kişilerin saçlarına ve nasıl şekil verdiklerine bakacaksınız. Yoldayken, duraktayken, marketteyken ya da spor salonundayken. Hep gözleriniz açık olacak. Sonuçta bu hayatınızın bir parçası... Saçlarınızın güzel olması moraliniz demek! O halde biraz dikkat gerekli. Peki o saç modelini bulunca ne yapacaksınız? Tereddütsüz soracaksınız: Kim kesti, nerede kesti, adresi telefonu var mı? İşte tüm riskleri azalttınız.

Merak etmeyin sorduğunuz kişi büyük olasılıkla bu sorudan hoşlanacak ve hemen size tüm bilgileri verecektir.

Büyük ihtimalle zaten İlker Yavrutürk diyecektir. :)

Saç kesimi zor ve üç boyutlu teknik gerektiren en zor sanatların başında gelir. Bana göre çamurdan çömlek yapmaya benzer ve elden ele değişir. Yılda yaklaşık 1200 saç kesen birisi olarak kişiye göre ve kişinin yaşam standardına göre saç kesimine çok önem veririm.

Dilerim o şansı siz de kullanırsınız. Bu arada her Perşembe sorumuzu yanıtlayan iki kişiye ücretsiz saç kesimi hediye ediyoruz. Salonumuzdaki ekibime verdiğim kesim eğitimlerinde manken olmak isteyen herkes bizi Çarşamba gününe kadar arayabilir ve Perşembe akşamına hem manken olma, hem de saçını güzel kestirmiş biri olma şansına sahip olabilir. Saçlar benim gözetimimde ve garantimde tamamen usta personelim tarafından kesileceklerdir.

Normal şartlara kesim ve fön ücretimiz 80 YTL'dir ve sizden ücret alınmayacaktır.

Almış olduğumuz yurtdışı eğitimlerimizden bazıları

• Vidall sassoon kesim eğitimi,

• Tıgis factor kesim eğitimi,

• Juan luıs david kesim eğitimi

Kuaför Meslek Lisesi alt yapısı ile Kuaför ve Sanatkarlar Odası ve Milli Eğitim Bakanlığı usta öğreticisi olarak sizleri bu şahane programa katılmaya davet ediyorum. Bizi okuyun ve kazanın.

Unutmayın bizi arayın, Perşembe günü için isimlerinizi yazdırın!

İlker Yavrutürk
Bağdat Cad. No:244 Göztepe-İstanbul
0216 302 04 37-0216 302 0779

www.ilkeryavruturk.com
Yayın tarihi: 17.07.2007
« tüm yazıları
Soru Sor
8298
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.