Uzmanlar

Saç dökülmeleri

Saç dökülmeleri

Saç Tasarımcımız İlker Yavrutürk, Mahmure kullanıcılarından gelen soruları cevaplamaya devam ediyor.

Güncellenme tarihi:
Saçlarımı uzatmak istiyorum ama çok kuru olduğundan çok kötü duruyor bunu doğal malzemeler sayesinde canlandırabilir miyiz? Eğer olursa malzemeleri bana gönderebilir misiniz? Bir de saçlarımın arkasını uzatmaya karar verdim; yanız arka taraflar kabarıyor ve kıvrılıyor, çok kötü duruyor. Normalde saçlarım düz ama arkası, yani ensenin üst tarafı kıvrılıyor; nasıl düz şekil verebilirim? Bir an önce cevaplarsanız sevinirim. İyi ki bu site var.

Saçlarınız için Bonacure'ün nem serisi şampuanını kullanmanızı tavsiye ederim. Arzu ederseniz beni arayıp adres bilgilerinizi paylaşın, gönderimi sağlayabiliriz. Ayrıca arka bölümdeki kıvırcıklık için Strait Terapy uygulayabiliriz.

Merhabalar, benim sorum saç dökülmesine karşı ne tür bakımlar yaptığınızla ilgili. Ayrıca çoğu kuaförlerin saç kesimlerini beğenemiyorum; maalesef kısacası "kuaförlere küskünlerdenim". Acaba bu konuda beni cesaretlendirebilir ve gelirsem saçımı siz keser misiniz?

Dökülmeyi önleyici şampuan kullanmanızı tavsiye ederim. Arzu ederseniz beni arayıp adres bilgilerinizi paylaşın; gönderimi sağlayabiliriz. Şampuan ardından kil bakımı uygulamalısınız; daha sonra da dökülme önleyici ampul uygularsanız faydasını göreceksiniz.

Ben bu sıcak makası çok merak ettim ve kullanmak istiyorum.

Salonumuza gelip görebilirsiniz.

Saçlarım kıvırcık, kuru ve kabarık. Hiçbir şekilde şekle sokamıyorum. Birkaç defa defrize yaptırdım ve en azından kıvırcıklığı azaldı ve fön oldukça çok dayanıyordu. Fakat artık saçlarımı boyattığım için kuaförüm defrize yapmaya yanaşmıyor. Saçımı aşırı yıpratacağını söylüyor. Ama uzayan kıvırcık saçlarım, saçlarımı daha da fena bir görüntüye soktu. Alttan yeni çıkan saçlar kabarık duruyor uçlarıysa düz. Ne yapacağımı şaşırdım. Ne önerirsiniz? Boyanın üzerine defrize yaptırmalı mıyım?

Buradan saçınızı göremeden bu konuyla ilgili yorum yapmam zor. Buyurun gelin ne yapabiliriz; karar verelim.

Benim saçlarım banyodan sonra çok kabarıyor ve elektrikleniyor. Sürekli briyantin kullanıyorum. Aslında bir yandan seviyorum, seksilik katıyor ama sürekli de olmaz ki papaz gibi sonuçta, bir yere kadar.

Bence de briyantin sürekli kullanmamalısınız. Stait Therapy öneriyorum.

Saçlarım boyadan dolayı yıprandı ve çok kabarık. Saçlarımın sağlığına kavuşması için bitkisel tavsiyelerde bulunabilir misiniz?

Bitkisel boya deneyin; ama eğer çok yıprandıysa bir bakım yapmanızı tavsiye ederim.

Saçlarımın daha canlı ve göze hitap etmesini istiyorum; ne yapmalıyım?

Parlaklık kürü kullanmalısınız. Hem zahmetsiz hem de istenilen sonucu veriyor. Veya bir litre suya az miktar sirke atın; sonra durulamayı bununla yapın.

Merhabalar İlker Bey, saçlarımı uzatmak istiyorum ve kırıklardan şikayetçiyim. Bu konuda sıcak makas uygulamasını önerdiğinizi verdiğiniz cevaplardan okudum. Benim sorum şu; ben İzmir'de yaşıyorum ve burada bu makası kullanan hiçbir yer duymadım. Bu konuda İzmir'de bana önerebileceğiniz bir salon var mı? Bir de Bonacure'ün saçların hızlı uzamasını sağlayan şampuanının adının tam olarak bana bildirebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Maalesef İstanbul dışında şubemiz yok. Ama bize irtibat bilgilerinizi bırakırsanız İzmir'e gelirsek size de haber verebiliriz.

Merhaba. Benim X-Tenso hakkında bir sorum olacak. Saçlarım fazla kıvırcık sayılmaz; hafif dalgalı ama çok kabaran ve elektriklenen bir yapıya sahip. Ancak fön çektirdiğim zaman istediğim saçlara kavuşuyorum. Acaba X-Tenso yaptırırsam saçlarım tam anlamıyla fönlü gibi durur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

X-Tenso 3 ay boyunca %50 bir düzleştirme sağlar ama Strait Therapy ile saçlarınız 6-8 ay arasında dümdüz kalacaktır.

Merhabalar! Çok ince ve yıpranmış saçlara sahibim. Saçlarımı uzatmak istiyorum ama kırıldığı için kestirmek zorunda kalıyorum. Sıcak makas ne kadar etkilidir acaba? Ayrıca maliyeti normal saç kesiminden fazla mıdır? Teşekkürler!

Fiyatı normal kesim ile aynı olup 55 YTL'dir. Etkisini tartışmamıza bile gerek yok.

Merhabalar. Benim saçım bundan altı ay önce röfleliydi. Koyu renk olsun diye sürekli mürdüme ve koyu kestaneye boyadım. Bu sefer de çok esmer oldum. Boya akıtıcı bir maddeyle saçlarımı kuaförde açtırdım. Şimdi sormak istediğim; ben ne zaman röfle yaptırabilirim; saçlarım yıpranır mı? Teşekkürler.

Saçlarınızı açarken kullanılan ilaç kaliteli ise aynı gün bile bu işlemi yaptırabilirsiniz. (Elimizde buna benzer bir ürün var ve saçlarınızı kesinlikle yıpratmıyor.)

Ankara'da şubeniz var mı?

Maalesef İstanbul dışında şubemiz yok. Ama bize irtibat bilgilerinizi bırakırsanız Ankara'ya gelirsek size de haber verebiliriz.

Merhaba İlker Bey, benim saçım kıvırcık; sorun kırık ve mat olması. Ben çalıştığım için saçlarımı günlük yıkıyorum. Bazen jöle, bazen limonsuyu, bazen de saç köpüğü kullanıyorum. Saçımın daha hızlı uzamasını ve sağlıklı olmasını istiyorum; bana yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Bonacure'ün Dökülmeyi Önleyici Seti ayrıca saç uzatmaya da yarıyor; bu ürünü tavsiye ederim. Eğer dilerseniz size gönderebilirim.

Merhaba İlker Bey, ben Adana'dan yazıyorum. Oraya gelmem mümkün değil ama yardımınızı istiyorum. Önceleri çok saçım vardı ama şu anda dökülmeden dolayı saçlarım azaldı ve eski güzelliği yok oldu. 32 yaşındayım. Saçlarım çok uzundu ama şu anda omuzlarıma kadar kestirmek zorunda kaldım acaba dökülme durur mu diye ama nafile. Saçlarıma renk vermek istiyorum (balyaj veya röfle) ama dökülüp daha çok kötüleşecek diye cesaret edemiyorum. Önerinizi ve yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Saçlarınızın sağlıklı olması bence en önemli isteğiniz olmalı. Eğer saçlarınızın sağlığına değer verdiğine inandığınız bir kuaförünüz varsa lütfen onunla detaylı konuşun ve en iyi malzemeleri kullanmasını sağlayın.

Merhaba saçlarım kıvırcık ve çok zor uzuyor; sizin sıcak makas yönteminiz hakkında bilgi almak istiyorum. Sadece o yöntemle gerçekten daha çabuk uzuyor mu saçlar; yoksa başka şeyler de yapmak lazım mı? Cevabınızı bekliyorum.

Sıcak makas saç uçlarını kapadığı için saçlar daha hızlı uzar ve içerisine hapsettiği nemi muhafaza eder. Bu sebeple saçlar daha sağlıklı ve hızlı uzar. Ayrıca saç uzatan şampuan Bonacure de mevcut.

Benim yüzüm geniş; nasıl saç şekli kesmem gerekiyor bilmiyorum. Bana yardımcı olursanız çok mutlu olacağım; teşekkürler.

Saçlarınızın, yüzünüzün yan tutamlarını uzun bırakılarak kesilmesi gerekiyor.

Sıcak makasla kesimin fiyatı nedir?

55 YTL'dir.

İlker Yavrutürk Hair Creative
0216 385 62 34, 302 04 37
Bağdat Cad. No:244 İstanbul
www.ilkeryavruturk.com
Yayın tarihi: 17.10.2005
« tüm yazıları
Soru Sor
4789
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.