Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Saç boyası

Saç boyası

Nasıl oluyor da bir saç boyası her salonda farklı fiyata yapılıyor.

Hiç düşündünüz mü? Veya nasıl oluyor da son derece lüks full kapasite bir salonda yanlızca 1 marka ürün dışında başka hiçbir kaliteli diğer markanın ürünü kullanılmıyor.

Ya da arkadaşınızın kızıl saçları ne zaman görseniz pırıl pırıl parlıyorken sizinki iki yıkama sonra soğan kabuğuna dönüyor?

Tüm bu detayların altında çok ilginç gerçekler yatıyor ben de bunları sizinle paylaşmak istedim

Boya fiyatları her salonda farklı olabiliyor çünkü Türkiye'de şu anda benim bildiğim 10--12 çeşit boya markası var bunların içinde 2--3 kalitede boya bulmak mümkün kısaca özetlesek: düşük amonyaklı + vitaminli veya amonyaksız ülkemizde (bitkisel boya) diye geçen boya çeşitlerini bulmak mümkün. Farkettiyseniz bitkisel boyanın adını amonyaksız boya olarak kullandım çünkü bitkisel boya açma, beyazları kapatmaz ve saçta uzun süre tutunamaz. Bunları yaptığını iddia eden ürünler içerisinde amonyak yerine resienol denen ayrı bir madde bulunur bu da amonyağa alerjisi olan bünyeler için büyük rahatlıktır.

Son günlerde kuaför derneğimizin dikkatine vurgaladığı bir detayı ben de belirtmek istiyorum
Ucuz rakamlarla tabi tutulan boya+röfle+perma gibi işlemlerde kullanılan ürünler kalitesiz ve sağlığa zararlı olabilir. Sağlik Bakanlığı'nca onay verilmemiş ürünler kullaniıan mekanlar şikayet edilmeli ve derhal gerekli işlemlere tabi tutulmalıdır. Bunları yazarken aklıma Uğur Dündar'ın programları geliyor arada büyük fark var tabi; birisi gözle görülebiliyor diğeri ancak başımıza geldiğinde anlaşılabilir. Amaç Türkiyemizdeki anlayış kazanmak olmalı.

İlker Yavrutürk
0216 385 62 34
Bağdat Cad: No: 244
« tüm yazıları
Soru Sor
1528
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.