Uzmanlar

Miss Model of Turkey

Miss Model of Turkey

Ülkemizde 18.si düzenlenen Miss Model of Turkey yarışmasının 20 mankenini saçlarını İlker Yavrutürk ve ekibi tasarladı.

Güncellenme tarihi:
Her biri ülkemizin önde gelen manken ajanslarından seçilmiş 20 model Başak Gürsoy, Ali Şen ve birçok ünlü juri üyesinin olduğu bir yarışma ile 10 Haziran günü Clup Flipper'da yapıldı.

Bu yarışmada Eczacıbaşı ürünleri ile tüm kızların saçlarına yaz bakımları yapıldı. Deniz ve güneşin zararlı etkileri önlendiği gibi en hoş tasarımları da İlker Yavruturk ve 13 kişilik ekibi yaptı.

Makyajlar ise eğitimini ve kariyerini Kanada'da tamamlamış genç ve bir o kadar da cesaretli Ahsen Gülkaya tarafından yapıldı. Makyaj malzemelerinde ise ülkemize yeni bir soluk olarak gelen Hollywood'un ünlü markaları Cinema Secret ve Bny Cosmetic markaları kullanıldı. Bu iki markanın Türkiye distirübütörü olan Ahsen Gülkaya artık Türk kadınına net çözümler sunabilen bir makyaj malzemesi kazandırmanın vaktinin geldiğini söyledi. Yarışmacılar kareografi çalışmalarının verdiği yorgunluğun nasıl kolayca gizlenebildiğine bizzat şahit oldu.

1.80 boyundaki yarışmacılar özellikle saç bakımlarına verdikleri önemlerle ne kadar profesyonel olduklarını kanıtladılar. Hemen hemen hepsi uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmanın verdiği güven ile sahnede daha rahat olduklarının farkındalar.

Dileğimiz ülkemize Tuğba Özay, Begüm Özbek vs. gibi birçok manken kazandıran Miss Model of Turkey yarışmasından daha nice top modellerin çıkmasından yana.

İlker Yavrutürk
0216 385 62 34
Bağdat Cad. No:244

www.ilkeryavruturk.com
Yayın tarihi: 12.06.2006
« tüm yazıları
Soru Sor
2000
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.