Uzmanlar

Keratin kaynak

Keratin kaynak

İlker Yavrutürk, "Keratin kaynak" hakkında merak ettiklerinizi cevaplıyor. "Bu cevaplar ve sorular yeterli değil, daha fazlasını istiyorum" diyorsanız İlker Yavrutürk sizleri salonuna bekliyor.

Keratin nedir?

Keratin madde olarak insan bünyesinde de bulunan (tırnak, saç v.b.) protein ağırlıklı bir maddedir. Aynı zamanda keratin içeren cilt bakım ürünleri de vardır.

Keratinli kaynak nedir?

Teknolojik olarak bir ekleme ve birleştirme yöntemidir. Saçları uzatmak ve yoğunlaştırmak için etkili bir çözümdür. Bununla birlikte kaynak yöntemiyle gölge, röfle, balyaj yapılabileceği gibi farklı aksesuarlarla saçlara çok farklı modeller verilebilir.

Keratin saça zarar veriyor mu?

İnsan bünyesinde zaten bulunan bir maddenin saça zarar vermesi söz konusu olamaz. Saça takılması ve sökülmesi teknik araçlarla yapıldığı için oldukça hijyeniktir.

Silikonlu kaynakla arasındaki fark nedir?

Silikon bilindiği gibi bir yapı malzemesidir. İçeriğinde bulunan kimyasallar elbetteki saça zarar verecektir. Özellikle silikonun saçtan sökülme aşamasında daha da ciddi riskler vardır. Çünkü silikonun saçtan temizlenmesi için yine tiner gibi kimyasal ürünler kullanılır. Bu işlem hem acı verir, hem de saçlarda yüzde 20-30 oranında kopmalar meydana gelir. Bazen de saçları kesmek gerekebilir. Silikon, sıcaktan çabuk etkilenir. Saçlara fön çekme işlemini neredeyse imkansız hale getirir. Sıcak suyla duş alındığında hatta güneşlenirken bile erime yaparak diğer saçlara yapışma yapar. Kısacası silikon kaynak için üretilmiş bir madde değildir. Ve insan bünyesine uygulama yapılması doğru değildir.

Nasıl uygulanıyor ve uygulama süresi nedir?

Tamamen hijyenik bir ortamda makine yardımı ile en son teknoloji kullanılarak uygulanılıyor. Isı verilen keratin maddesi kişinin kendi saçıyla ilave edilecek saçı birleştiriyor. Uygulanacak saçın yoğunluğu ve uzunluğuna göre 1-4 saat arasında işlem sonuçlanır.

Keratinli kaynağın kullanım süresi ne kadardır? Bu süre sonunda nasıl çıkarılıyor?

Kullanım süresi farklı markalar için 4-8 aydır. Eklenen saç çıkarılmak istendiğinde, özel çözücü solüsyon sayesinde keratin un gibi dağılarak ilave saçın düşmesini sağlıyor. Bu işlem saça kesinlikle zarar vermiyor.

İlker Yavrutürk 8 ay garanti veriyor

Kendi saçımıza yaptırdığımız boya, röfle, fön, maşa gibi işlemleri kaynaktan sonra da yapabiliyor muyuz?

Kendi saçınıza yaptırdığınız her işlemi keratinli kaynak uygulanmış saçınıza da yaptırabiliyorsunuz. Çünkü eklenen saç kendi saçınızla bir bütün oluyor. Bu yüzden kuaförün yapmak istediği bütün işlemlere olanak sağlıyor.

Keratinli kaynak uygulanmış saç, dışarıdan bakıldığında fark ediliyor mu?

Keratinli kaynakta birleşme noktaları çok incedir. Aynı zamanda eklenecek saçla keratin aynı renkte olduğu için saç uzadığında bile fark etmek oldukça zordur. Teknik kurallar uygulandığı taktirde saçınızın kaynak olduğunu kimse anlayamaz

Dış etkenlerden etkileniyor mu?

Yaşantınızda değişen hiçbir şey olmuyor. Deniz, havuz, sauna kesinlikle keratinleri etkilemiyor. Spor aktivitelerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

Nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Kullanım süresini uzatmak için birkaç basit kuralı uygulamak yeterli olacaktır:

- Keratin bağlantı noktalarına, saç kremi kremli şampuan ve alkol içeren maddeler temas ettirilmemelidir.

- Her uzun saçta olduğu gibi, yatarken, denize ve havuza girerken arkadan basit bir tokayla toplanmalıdır.

- Tepeden uçlara doğru fırçayla taranmalıdır.

- Uzun süre fönsüz kalmamalıdır.

Sorularınız için İlker Yavrutürk'ü arayın.
0216 302 04 37- 0216 302 07 79
Bağdat Cad. No:244 İstanbul
www.ilkeryavruturk.com
Yayın tarihi: 10.10.2005
« tüm yazıları
Soru Sor
2479
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.