Uzmanlar

İmaj yenilemek isteyenlere...

İmaj yenilemek isteyenlere...

Değişmek sadece değişmektir. Fazlasını zorlamaya gerek yok.

Güncellenme tarihi:
Madonna, Pop Star... Dünyayı kasıp kavuran müziğinden çok yaptıkları ile gündemi meşgul eden ve geçenlerde 47 yaşında Gramy ödüllerine damgasını vuran dehşet kadın.

Tanımayanımız yoktur herhalde. Peki saçının son halini gördünüz mü? Ben gördüm ve inanın biz yapsak "başka model mi kalmadı?" denilecek kadar basit bir saçla yepyeni bir imaja bürünmüştü.

Yıllar evvel ülkemizde de gösterilem Çarli'nin Melekleri dizisindeki Farrah Fawcett saçını, allayıp pullamadan aynen eski hali ile Madonna'ya yapmışlar ve olmuş. Yani "Madonna yapmış olmuş" muamması ile kat kat kesilmiş saçların uçları karavel fönlenmiş (bu arada Avrupa'daki kuaförler fön çekemiyor derdik ya, o da bir balonmuş, adamlar iyi fön çekmişler.)

Yanii demek istiyorum ki siz de 20- 30 -40'lı yaşlarda iseniz annenizin gençliğinde çektirdiği vesikalık resimlerinden birini yanınıza alın ve kuaförünüze gidin. Aynı saçı yaptırın ve siz de hemen şimdi taptaze bir saçla imajınızı değiştirin, üstelik özellikle de aile büyüklerinizden 10 tam puan alarak... Hemen herkes sizin saçlarınızın ne kadar hoş olduğunu söyleyecektir. Bundan önceki modellerin aslında deli saçmasına yakın tuhaf modeller olduğunu ve bu modelin annenize yakıştığı kadar size de yakıştığını görün.

Nasıl fikir ama? Bence yaratıcı...

Haa unutmadan ayrıca geçen hafta Madonna Almanlar'ın bir özel kanalına konuk oldu. Bu programa dünyanın önde gelen ünlüleri konul oluyor, mesela bir önceki hafta Zeta Jones gerçekten asilliğini konuşturdu. Fakat gelgelelim Madonna'nın konuşma tarzı ve boyu beni hayal kırıklığına uğrattı. İnanın tam bir babaanne gibiydi. Yüzü sert, hatlı vücudu koşucu gibiydi ve ses tonu tamamen farklı. Madonna'nın bir bilgisayar kahramanı olduğunu anladım (müzikle alakalı olduğumdan sesinin bilgisayarla değiştirilidiğini hemen anlayabiliyorsunuz.)

Eğer bu yazıyı okuyan sizlerden birine Madanna'ya harcanan paranın onda biri harcansa değil pop star, sizlerden film yıldızı bile olur. Diyeceğim odur ki bu ünlü kadınların (Seda Sayan, Gülben Ergen vs..) bakmayın öyle mükemmel göründüklerine, hepsi de pop balon. Ben onlara öyle diyorum çünkü hepsinin ne kadar içi doldurulmuş görebiliyorum.

Diyeceksiniz ki hiç mi gerçek yıldız yok piyasada? Var tabii, ama onları zaten bilen biliyor ve saçı başı için değil, sanatı için takip ediyor.

Mesela Zuhal Olcay. Bana göre tam bir sanat kadını ve gerçek bir hanımefendi. Kendisine hizmet etmek bile onur verici.

Oysa Seren Serengil de bizim sanat dünyamızın içinde. Ama sadece sol cepheden resim çekilmesine izin verir.

Aman neyse sıkıldım. Amacım Madonna bile imaj işini ne kadar basitçe halletmiş onu yazacaktım. Herhalde anlamışsınızdır.

Değişmek sadece değişmektir. Fazlasını zorlamaya gerek yok.

Şimdilik bu kadar, haftaya Cameron Diaz'ın saçlarını ve kusurlarını yazacağım, takip edin...

İlker Yavrutürk Hair Creative
0216 385 62 34, 302 04 37
Bağdat Cad. No:244 İstanbul
www.ilkeryavruturk.com
Yayın tarihi: 23.11.2005
« tüm yazıları
Soru Sor
6038
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.