Uzmanlar

İlker Yavrutürk, yeni yanıtlarıyla karşınızda

İlker Yavrutürk, yeni yanıtlarıyla karşınızda

Saçlarınızla ilgili tüm merak ettiklerinizi saç tasarımcımız yanıtlıyor...

Saçlarım çok kabarıyor. Ben de saçlarımı açarak gezmek istiyorum. Öğrenciyim ve her hafta föne para yetiştiremiyorum. Lütfen saçlarımın kabarmadan güzel olmasını nasıl sağlayabileceğimi bana açıklayın? Yalvarırım.

Loreal firmasının yeni kullanıma sunduğu XTENSO bu sorunu çözebilir, saçlarının yatışmasını sağlar.

Benim sizlere sorum şu; saça yapılan kaynağın 6 ay sonra döküldüğü söyleniyor. Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Kaynakta da sahtekarlık başladı; her kaynak işlemi aynı kalitede olmuyor, keratin kaynak kolay kolay saçtan çıkmaz iken gerçek keratin kaynak 6 ay sonra bile saçtan düşmüyor. Sahte keratin kaynak 3-4 ay sonra kendisi düşüyor, doğru ürünü anlamak kolay değil.

Merhaba saçıma yıllardır kına yapıyordum, kızıldan çok sıkıldığım için tekrar boyaya başladım. Doğal saç rengim koyu kestane. Şu an koyu kumral gibi bir şeyim (ne renk olduğumu bilemiyorum :). Bu yaz evleniyorum ve tahmin edersiniz ki güzel bir gelin olmayı hayal ediyorum. Müstakbel eşim uzun saç hastası, ama maalesef benim saçım ince telli ve çok zor uzayan bir saç. Ona bir sürpriz yapıp kaynak saç olayına girmek istiyorum? Yüzüm sanırım kare, tam emin değilim. Uzun saç bana gider mi ve eğer gitmezse ne tip kesimler ve renk önerirsiniz? Keratinli kaynak saç yapımı ne kadar sürer, şu anki fiyatı nedir ve yapıldıktan ne kadar süre sonra
yıkanabilir?(Örneğin düğün günü yapılması, yıkanması v.s.) Cevabınızı büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum, inanın çok sevineceğim.


Önce bilgisayarlı saç tasarımında uzun saçın yüzünüze yakışıp yakışmadığını görün, düşünürseniz düğün günü 2 saatte saçlar uzayabilir, uygun şekilde maşalanır, saç hafif toplanır, duvak takılır. Yıkama ve kullanması çok kolay deniz-havuz sorun olmaz.

Selam, saçımın tonunu 10 tona kadar kendi kendime açtım. Her 3 haftada 1 tekrar tüm saçı boyadım. Saçım çok yıprandı. Yaklaşık 1 senedir boya sürmedim ancak toparladı kendini. Yaklaşık 4 ay önce kötü durduğundan kendi rengine yakın bir renge boyadım, sarıya boyatmak için daha beklemeli miyim?Buğday tenli ve koyu kestane saçlıyım.

Bir sarı saç takıntısı sizi rezil de eder vezir de, öncelikle tebrikler saçınızı mahvetmişsiniz, bence şimdi sadece 2 ay bitkisel bakım yaptırın.

Kaynakla ilgili yazdıklarınızı okudum, anladığım kadaruyla keratinli dediğiniz tip saç kaynağı öneriyorsunuz. Böyle bir işlem kaça mal oluyor ve kaynaklı saçın farklı bir biçimde taranması, yıkanması veya bakımı söz konusu mu? Teşekkürler.

Keratin kaynak orta boy omuzlardaki bir saçı bir karış uzatmak istenirse 300-400 milyon, kısacık bir saçı bele kadar uzatmak istenirse 1.300.000 olabilir.

Merhaba İlker Yavrutürk. Namın dört bir yana yayıldı, bılıyorsun. Balıkesir'den her zaman sayfanı ziyaret ediyorum: Sorum şu: Saçlarım gölgelı, seyrek ve de ince telli. O yüzden çabuk kırılıyor, uzatamıyorum postişs taktırmak istiyorum ama 2-3 yıl kullanmak ıstıyorum. Kaynak da olabilir herhalde. Bir de saçın seyrek olması ve de kısa olmasının maliyete etkisi oluyor mu? Kolay gelsn, 2 hafta sonra oradayım, görüşürüz.

Merhaba Balıkesir, keratin kaynak bence senin asıl ihtiyacın. Maliyeti 300-400 gibi bir rakama çıkar, saçlarını harika göreceksin sana söz veriyorum.

Ben bu aralar sürekli aynı saç modelini yapıyorum ve çok sıkıldım. Biliyorum saçlarımı görmeden karar veremezsiniz, ama yine de herhangi bir şey önerebilir misiniz?

Bak canım gerçekten sorunun büyük, böyle soruya şöyle cevap: Saçlarını öne at kurut eline birazcık el kremi al, başın aşağıda iken uçlarına sür sonra geri at aynada bir bak ama dokunma bırak öylece 2 saat kalsın sonra beğenmezsen yıka eski saçını yap. Nasıl çözüm iyi mi ?

Merhaba! Ben 16 yaşındayım. Saçlarım dalgalı ve kabarık. Fön çektiğimde bir süre şeklini koruyor bir saat sonra şekli bozuluyor. Birçok şekil koruyucu denedim. Bana yardımcı olursanız
sevinirim. Teşekkürler.


XTENSO ürünü kullanan bir kuaföre gidebilirsin. Loreal'in harika bir ürünü tam sana göre.

Merhaba, saçlarımı ince ince ördürmeyi çok seviyorum ve bu saçı 3 hafta kadar kullanabiliyorum ancak bunun saçlarıma bir zararı var mı?

Çok sıkı olmazsa ve aralarda saç dinlendirilirse bir zararı yoktur.

32 yaşında esmer iri gözlü ve yuvarlak yüzlü burnu belirgin, saçlar omuzda gür ve kıvırcık renk ise şarap kızılı sizce nasıl bir saç modeli ve rengi uygundur.

Araya bakır balyaj, lila tonda makyaj, kabarık bukleli görünen bir saç harika olur.

Benim saçlarım gür ve kuru. Gectigimşz yaz balyajla simsiyah saclarımı actırdım. Açık kumral gibi şu an. Üstüne altın kumral boyadım koyulastı. Üstelik bir de şu an saçlarımda inanılmaz kırıklar ve kopmalar oluyor. Ne yapabilirim?

Sıcak makas ile bakım kesimi ardından da nem bakımı adresinize ürün yollayabilirim.

İlker Yavrutürk Güzellik Salonu
Bağdat Cad. No: 244 Göztepe
Tel: 0216 385 62 34
Yayın tarihi: 21.05.2004
« tüm yazıları
Soru Sor
1616
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.