Uzmanlar

Herkesin beğendiği saçlar

Herkesin beğendiği saçlar

Tüm kadınların hayalinde bir saç vardır. Bir film yıldızı ya da ses sanatçısının saçları gibi.

Ama asıl önemli olan herkesin o çok beğenerek imrendiği saçlar gerçekten güzel mi?

Özellikle platin renkli saçlar fönlüyken gerçekten çok güzel görünebilir. Ama asıl önemli olan fönsüz ve de tamamen doğal hallerinde acaba nasıllar?

Kesin söyleyebilirm ki; karışık ve berbat görünüyorlar. Özellikle platin renkli saçlara sahip kişiler mesela. Ayse Arman zannediyorum ki sabahlari o bile kendinden korkuyordur. Bunu en kolay itiraf edecek belki de tek odur.

Sonuçta asıl önemli olan güzel ve etkileyici saçlara sahipse sabahı da düşünmemek aptallık olur. Eğer siz de platin saç kullanmak isteyenlerdenseniz kesinlikle kendi yüzünüze ve cildinize göre makyaj yapabilmelisiniz. En azından bronzlaşmalısınız.

Saçlarınızın kesimi de çok önemli. Fönlü ya da fönsüz iyi bir kuaför tarafından saçlarınız kesildiyse kolay şekil almalı ve rahatlıkla saçlarınızı.şekillendirebilmelisiniz.

Benim tavsiyem en azından önlerinize bir parlatıcı serum sürerek görüntüyü modern hale getirmenizdir.

Bu gün platin saçlı olmanın inceliklerinden bahsederken her 30 günde bir ya dip boya ya da her 3 ayda bir de dip röfle yaptirmak zorunda olduğunuzu hatırlatmak isterim. Üstelik çok sık olarak atılan röflelerin saçları yıpratacağını ve ekstra bakımın şart olduğunu da bilmelisiniz. Saçlarınızın rengi ile ilgili bir kimyasal çalışma yaptırırken saçlarınızın kopacağını da hesap ederek bakım için her zaman salonuma gelebileceğinizi hatırlatırım.

Eğer saçlarınız yandıysa ya da kopuyorsa kesinlikle saç bakımınız salonumuzda 40 dakikada yapılan 4 aşamalı bitkisel bir ürünle yapılacaktır.

Ayrıca bu bakım bizim size hediyemiz olacaktır.

İlker Yavrutürk
Saç Tasarım Uzmanı

Yayın tarihi: 01.05.2008
« tüm yazıları
Soru Sor
5001
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.