Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Herkese kocaman bir merhaba...

Herkese kocaman bir merhaba...

Uzun bir ara oldu biliyorum...

Allah yeni iş kuran herkese güç versin her şey sanki üstünüze geliyomuş gibi oluyor ama sonuç gerçekten çok şükür harika.

Sorulan sorular ekranda yeterince fazla yer kaplayınca (hard diski kapladı!!!..) ben de bir fırsat bulup cevaplara başladım.

İlk gözüme çarpan soru 27 yaşında saçları beyazlayan bir genç bayan, saçlarının beyazları nasıl yok edilir diye sormuş. Şu anda kozmetiğin çare bulamadığı bir konu. Eğer ailede beyaz saçlı varsa sanırım sizin de saçlarınız beyazlar ama bunu sorun etmemek gerek.

Tek tük tabir edebileceğim beyaz saçları biz çok ince bir işle ayırarak gizliyoruz. Bir gün beklerim.

Bir okurum her röfle yaptırdığından bir ay sonra boyaya gittiğinde saç diplerinde turunculuk olduğundan şikayetçi. Bunun önüne geçilebilir. Dip boyasının tonu açık ve küllü tonlarda seçilirse saç dibindeki renk doğal açık kumral olur. Eğer kan grubunuz negatif ise daha da dikkat etmek gerek. (Özel bir meslek sırrımı dah avermiş oldum.)

Saçlarına defrize yaptırmak isteyen bir okurumuz var. Benim tavsiyem eğer saçta boya yoksa diplerden 1 cm bırakarak yapılacak defrize işlemi saçın yapısına zarar vermeden profesyonelce yapılırsa; sonuç iri dalga ve harika olabilir tavsiye ederim...

İnce telli saçları olanlara duyurulur: Eğer saçlarınız ince ve uzadıkça zayıflayan yapıdaysa mutlaka küt kestirin ama uçlarına hafif kat atılsın o zaman saç daha dolgun gözükür. Eğer amaç uzun saç ise o zaman dökülmeyi önleyen ürünlerden senede en az bir kere yardım alıp saçı kuvvetlendirmek harika olur.

Son dönemde en çok dikkatimi çeken büyük hatayı tespit ettim. Lütfen siz de bu yazıyı okuyun ve önlem alın.

Bir bayan 2 senedir saçlarının döküldüğünden ve buna bir çare bulamadığından bahstemiş, ardından da saçlarını kıvırcık olduğu için kremli bıraktığından bahstmiş. Sebep bu olabilir mi diye soruyor Evet bence sebep kesin olarak saç diplerine hava aldırmayan saç kremidir. Asla saç diplerine krem sürülmemeli.

Bu hafta sorulan sorular bu kadar cevaplanabildi. Biraz da gündemdeki güzel saçlardan bahsedeyim.
Sibel Can. Geçen haftalardan birinde Sibel Hanım'ın saçlarını yurtdışında yaptırmak için çaba harcadığından bahsetmiştik. Şimdi adım gibi eminim ki şu anki gerçekten güzel olan ve beğenilen saçlarını bir Türk kuaförü yaptı. Çünkü biz de salonumuzda alt balyaj adı altında bu stilde saçlar yapıyoruz. Ve gerçekten kullanımı da çok hoş olan bu modeller beğeni topluyor.

Herkese göre bir imaj mutlaka var ama ülkede ve dünyada önce sanatçılar ardından toplum bu modelleri uyguluyor. Ben geçen hafta salonumuzun daimi müşterilerinden sevgili Zuhal Olcay'ın saç rengini ve stilini değiştirdim. Kendisi şu anda Amerika'ya gidiyor, sanırım uçaktadır. Saçlarını herkesin çok beğeneceğinden eminim. Döndüğünde bir resmini yayınlamayı düşünüyorum.

İşlerimin yoğundan bir ara resmini çekmeyi başaramadım. Ama size ilginç bir haberim var. Yakında kendi tasarımlarımı digital fotoğraf makinasıyla çekip her hafta bir modeli beğeninize sunacağım.

Eveeet bu sabahlık bu kadar, herkese bol kazançlı ve bol takdirli günler. Kendinize iyi bakın, saçlarınıza aynada bakın. Beğenmiyorsanız, bugün boşverin yarın yaparsınız.

İlker Yavrutürk
0216 385 62 34
Bağdat Cad: No: 244
Yayın tarihi: 22.10.2003
« tüm yazıları
Soru Sor
1943
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.