Uzmanlar

Gelin saçlarında Mardin esintisi

Gelin saçlarında Mardin esintisi

bu sene bence gelin saçına damgasını vuracak bir akımdan bahsetmek istiyorum!

Güncellenme tarihi:
Her şeyde olduğu gibi gelin saçında da küresel ısınma göz önüne alınarak hareket etmek zorundayız. Bu bahar tüm gelinler de birkaç hafta sonunda saçlarını mecburen toplamak zorunda kalacaklar ama yine de havaların çok sıcak olmadığı zamanlarda açık maşalı saçları da görebileceğiz. İçinde bulunduğumuz sözde kış günlerinde gelinlere tavsiyem açık saçı da denesinler. Ve bu sene bence gelin saçına damgasını vuracak bir akımdan bahsetmek istiyorum.

Sıla dizisinde Cansu Dere'nin saçlarında bulunan takı yani Telkavi! Tamamen altından yapılan bu takı saçlara takıldığı anda tüm dünyada apayrı bir kültür olan Mardin esintisini bulunduğu atmosfere verebiliyor.

Üç ayrı din tek bir şehirde nasıl anlatılır derseniz ben de size Telkavi gibi bir aksesuarı gelin saçında görünce ne demek istediğimi anlarsınız derim. Bence bu manzara karşısında etkilenmemek mümkün değil! Tüm gelinlerimin saç tasarımlarımda bu aksesuarla çalışmaya başladım bile. Bizzat kendi tasarımlarım olan bu takılar 2007 yılında mistik bir ifade taşıyarak ayrı bir hava yaratmak isteyen gelinlerin tercihi olacak. Saç aksesuarlarında beyaz tüylerle harikalar yaratan Vakko ve ekibini unutmamak gerekir! Ve tabii ki mevsimine göre taze çiçeklerle süslü gelin saçları her zaman süper görünüyor bence.

Asla yapılmaması gerekenler ise. İnci toplu tokalar artık çok itici geliyor. Kullanmayın! Ve taşlı ve çok parlak metallerde taçlar göze hiç hoş gelmiyor bence!

Tüm bunlarla beraber artık önemli bir gelişme de artık gelin saçınızı kuaför salonunda kalabalık ve stresli ortamlarda taratmak out! Biz salonumuz üst katını varak aynalar, dev Osmanlı koltukları ve şarap ikramları ile harika bir gelin evine çevirdik. Buradan konseptimizin fikir babası Sayın Cemil İpekçi'ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Onunla çalışmak her zaman bir ordinaryüs profesörün yanında tecrübe sahibi olmak hissini bana vermiştir.

İlker Yavrutürk
Bağdat Cad. No:244 Göztepe-İstanbul
0216 302 04 37-0216 302 0779

www.ilkeryavruturk.com
Yayın tarihi: 20.02.2007
« tüm yazıları
Soru Sor
1838
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.