Uzmanlar

Gelin saçı yaptırırken

Gelin saçı yaptırırken

Tüm dünyada düğüne hazırlanan gelinler saçlarının telaşına düşerler. "Acaba nasıl olacak?" korkusu yaşamamak için bir hafta önceden provalarını yaptırırlar.

Güncellenme tarihi:
Gelin saçı yaptırırken, ne olursa olsun saçların en güzel şekilde olabilmesi için kuaförün tecrübeli olması ve mekanın çok müsait olması şartları hep göz önüne alınmalıdır. Unutmamak gereken en önemli şey de asla düğün öncesi saçlarınızı kestirmemelisiniz. Uçlarından bile olsa aldırırsanız saçlarınıza kötülük yapmış olursunuz.

Topuz ya da maşa... O büyük gün geldiğinde saçlarınızın bir santim bile kısa olması kuaförün işlerinin zorlaştırabilir. İyisi mi, ne kadar uzun saç o kadar hoş gelin saçı formülünü tavsiye ediyoruz. Bu arada saç rengi ile değişiklik ya da dipboya gibi işlerin de en az 3 gün kala yapılmış olması gerekir. Böylece boya lekesi ya da olumsuz bir işlem riskini yok etmiş olursunuz. Aynı gün saç bakımı yaptırmak da çok iyi bir fikir gibi gelmiyor bana, çünkü zaman o kadar hızlı akar ki duvak takılırken telaşa düşmemek daha sağlıklı ve sağlamdır.

Bir gelin saçı izlenimi vermek için en önemli unsur, rahat mekan ve yeterli zamandır. Yani düğün günü sadece saç şekillendirme ile ilgilenilmelidir ve o büyük gün geldiğinde, kuaföre gidilmesi gereken saatten 4 saat önce varılmış olmalıdır.

Biz salonumuzun üst katını tamamen geline ayırdığımızdan her şey daha keyifli ve unutulmaz bir masala dönüyor! Önce hafif bir kahvaltı, ardından saçlar gelin evinde özel odada yıkanıyor, ferahlatıcı nane esanslı bir şampuanla nefes alışverişleri düzene giriyor ve ardından saçların ilk şekil işlemi başlıyor. Maşa ya da fön gibi zahmetli işler bir an evvel bitirildikten sonra makyaj faslına geçiliyor... Tabii öncesinde birkaç kadeh şarap ya da sürpriz ikramlarımızla hizmet devam ederken, gelinlik "gelin giyinme odası"nda gelini heyecanla beklemeye devam eder... Veee... Büyük buluşma!
Yayın tarihi: 29.03.2007
« tüm yazıları
Soru Sor
4646
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.