Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Gelin adaylarına

Gelin adaylarına

Evet gelin olmak ya da kolaysa gelin gelin olun. Gerçekten zor iş...

Geçen ay bir gelin başı taramak için özel bir düğüne gittim. Saat 20:00, saç, makyaj, her şey hazır. Bütün provaları bitmiş olan gelin hala kayıtta olduğumuzun farkında değil. Evet artık provalar bitmiş, kamera dahil her şey gerçek ve zaman ilerliyor. Birazdan nikah memuru da gelir ve nikahı kıyar.

Nikahtan 3 saatsonra gelin bir ara bizim masaya gleip, bana dedi ki, bu muymuş düğün denen şey? Ben de cevap verdim; "Sen ne sanıyordun, henüz kendi düğününde eğlenebilen çift sayısı 10'u geçmemiştir." Bu arada duvak hala bütün ihtişamı ile saçta kıpırdamadan duruyordu ama keşke geline özel bir taç yaptırsadım, saça taksaydık diye aklımdan geçirdim ve şimdilerde moda dergilerinden gördüğüm takı resimlerini kesip kendim tasarlayarak firmaya yaptırıyorum. Hatta bazen gelinler kendi taçlarını da kendileri çizip bana getiriyor. Ben de onları takı tasarımcısı ve imalatçısı olan özel firma sahipleri ile tanıştırıyorum. Ve kişiye özel gelin başları ortaya çıkıyor, mutlaka beklerim siz de yaratıcılığınızı konuşturun, araştırın. Bana gelin...

Bu arada bazen eleştiriler alıyorum, bu sayfa reklamdan geçilmiyormuş ve bizim 500 metre salonda paten mi kayılacakmış önemli olan büyük alan değil, kaliteymiş. Ben bu yazıyı yazan bayana teşekkür ederim, sonuçta beni sinir etti ama ben de napayım burada sohbet edip kendi reklamımı yapmak zorundayım. Çükü bu iş benim baba mesleğim ve bu işi 16 yıla yakın bir zamandır yapıyorum. Ayrıca kuaför meslek lisesini de bitirdim. Yani bu işi reklamı ile, tecrübesi ile ve riski ile ben yapmazasam kim yapacak, Hıncal Uluç mu?

Kaynak saçlar hakkında bilgi isteyen ve uygulatmayı düşünenlere duyurulur. Nedir kaynak saç? Kısa saçı uzatmaya ya da uzun olmasına rağmen az görünen hacimsiz saçları gür göstermeye yarayan kalıcı işleme kaynak saç denir.

İki çeşit kaynak saç vardır. İlki bilinen ve 10 yıldan fazla zamandan beri ülkemizde uygulanan silikonla kaynak diğeri ise henüz 1 yıldan beri kullanılmaya başlayan, silikona göre daha sağlıklı bir işlem olan keratin ile saç kaynağıdır.

Eğer saçlarınızı silikonla uzatır ya da gür gözükmesini sağlarsanız 2-3 ay içinde silikonlar bağlantı yerinden çözülmeye ve yavaş yavaş saçtan ayrılmaya başlar.

Eğer saçlarınıza keratinli saç kaynağı ile bu işlemleri uygularsanız minumum 5 ay doğru kullanılırsa 7-8 ay bu işlemden faydalanabilirsiniz.

Keratin saçın hammaddesi olduğundan saçı yıpratmaz ve hırpalamaz böylece daha uzun vadede bir sonuç elde edersiniz.

Bugünkü dersimiz bu kadar, başka sorunuz varsa çekinmeden beni arayabilirsiniz. Bu arada iki işlem arasındaki fiyat farkı da yarı yarıya fark edebilir. Haberiniz olsun.

Ben şahsen silikonlu saç kaynağını tavsiye etmiyorum, eğer ihtiyaç var ise keratinli kaynak uygulanmalı ve uygulama sonunda kişinin kendi saçı ile uyumlu olacak şekilde profesyonel biri tarafından kesim uygulanmalı.

İşlem öncesi bilgisayarlı saç tasarımı ile saçın uzun hali de önceden görülürse finali az çok önceden görmüş olursunuz.

Aklıma gelen kaynaklı ünlülerden bazıları: Hande Yener, Seda Sayan, Seren Serengil. Eğer saçlarınızı uzatmada gerçekten zorluk çekiyorsanız veya gür saçlara sahip olmayı düşlüyorsanız, yani gerçekten ihtiyacınız varsa yaptırmanızı tavsiye ederim ama aksi halde trende uymak ya da hevesinizi almak için bu işe hiç girmeyin daha iyi. Ben yaptırdıktan 2 gün sonra kaynaklarını söktüren çok bayan tanıdım, çünkü onlarınki sadece bir anlık hevesti.

İLKER YAVRUTURK hair creative
0216 385 62 34

« tüm yazıları
Soru Sor
1294
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.