Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Defrize; dalgalı saçların düzleştirilmesi

Defrize; dalgalı saçların düzleştirilmesi

Kabaran ve kıvır kıvır dalgalanan saçlar her zaman sorun olmuştur.

Kabarık saçlardan sıkılan ve daha düz saçları olsun isteyen tüm kadınlar saçlarını türlü türlü yöntemlerle düzleştirmeye çalışmışlardır. "Fön" bunlardan en fazla tercih edilenidir, ama yıkandığında eski kabarık saçları ile yüzleşmek zorunda olanlar çok iyi bilirler ki tekrar kuaföre gitmek ve 1 saat daha zaman harcamak bazı telaşlı günlerde işkenceye dönüşür. Benim bildiğim kimyasal düzleştirme işlemi temel anlamda iki çeşittir.

Birincisi: Saça düz fön çekildikten sonra PERMA LOSYONU ile saç belli bir süre ince tarakla taranır, gerekli işlemler sırasıyla uygulanır "fazla detay vermiyorum." Sonuç olarak saç permanınkine benzer bir koku ile birkaç yıkamaya maruz kalır. Eski dalga "kırılmıştır" ve artık çekilen fön daha uzun süre saçta kalabilir, kendi halinde bırakıldığında saçta sertlik ve asilik yüzde 30 oranında azalabilir.

İkinci yöntem ise: Zencilerin kullandığı krem düzleştirici kimyasallar tarzındaki alternatif yöntem bu uygulama sonunda da saçta sertlik ve asilik yüzde 50 kadar azalsa da saçın yıpranma payı epey yüksektir.

Bu yöntemlerin her ikiside saçı ezer ve kısa zaman içinde "2 ay sonra" tekrar uygulama risk taşır.

X-TENSO düzleştirme işlemi: Yazılarımı takip edenler bir şeyi mutlaka farketmişlerdir, ben her markanın adını kullanırım ama yalnızca iyi olmaları şartı ile. İşte bu noktada LOREAL'in geçen senelerde ortaya çıkardığı bu yeni teknoloji alanında şimdilik rakipsiz "X-Tenso" düzleştirici ile işlem gören saç kesinlikle diğer yöntemlere göre daha parlak ve yumuşak ben kendi saçlarımda bu farkı birebir hissettim. Şu sıralar Schwarzkopf firması da yeni geliştirdiği sistemin tanıtımları için hazırlıklar yapıyor sonucu yine kendi saçımda deneyip size bildireceğim.

Saçlarının dalgasından şikayetçi olan tüm bay ve bayanlara sesleniyorum X-Tenso'yu deneyin pişman olmayacaksınız. Saçlarınızın kabarıklığı büyük ölçüde azalırken parlaklığı ve yumuşaklığı asıl şoku yaşamanızı sağlayacak, sanki bakım yaptırmış hissi duyacaksınız. Bekleriz...

www.ilkeryavruturk.com
« tüm yazıları
Soru Sor
4845
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.