Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Boyaya dikkat!

Boyaya dikkat!

İlker Yavrutürk; bu hafta kullanıcılarımızı saç boyası konusunda uyarıyor.

Selam, saçlarım banyodan sonra elektrikleniyor ve çirkin gözüküyor. Şöyle yabancı filmlerdeki gibi güzel saçlar için 7/34 tarzı şeylerin dışında kökten bir çözüm yok mu?

Öncelikle eğer saçlarınız banyodan sonra elektrkleniyorsa siz de banyo yapmayın elektriklenmesin deermişimm. Yani tabii ki şaka yaptım ama öyle bir soru ki bu 7-34 yerine kökten çözüm istiyorsunuz ve yabancı filmlerdeki gibi olsun demekten de çekinmiyorsunuz. Bi kere o yabancı filmlerde gördüğünüz saçların parlaklığı saç yıkandıktan sonra ve çekim bitmişken sizce nasıl görünüyo olabilir. Bence fiyasko. Çünkü spotlar kapanır ve hayat gerçeğe döner ve ayrıca 7-34 güzel bir boya olabilir ama eğer siz saçınıza çok sert şampuan kullanıp her defasına 2-3 kez üst üste yıkarsanız ve kullandığınız suyun içinde fazla kireç ya da klor varsa yada bina su deposunu çamaşır suyu türevleri ile dezenfekte ediyorler ise durum gerçekten vahim. Bu demektirki o film yıldızı bile sizin yaptıklarınızı yaparsa sonuç hüsran olur bunu bilesiniz. Bilmem anlatabildim mi?
Ve bomba çözüm: Bir litre suyun içine biraz sirke katin ve son durulamayi bu su ile yapın, bakalım sonuç nasıl olacak? Bu yöntem yüzyıllardır kültürümüzde kullanılmaktadır, önemli olan sirke kokmadan bu işi halledebilmektir. Ama dilerseniz adresinize elektirlenmetyi alan ürünler yollayabiliriz.

Benim saçlarım kalın telli ve dalgalı. Ama belirgin ve kalıcı bir dalgası yok ve tel tel jöleyle dalgalı yaparsam yalnızca 1 gün kullanabiliyorum, ertesi gün asla düzgün görünmüyorlar. Bunun için üç günde bir fön çekiyorum ama o da saçı yıpratıyor. Bu işlem mi daha zararlı. yoksa jöle+fön mü? Ayrıca termal yöntemle düzleştirme diye bir şey okudum. Bahsettiğiniz bu yöntemlerle aynı mıdır? Onda 8 ay kalıcı olduğu söylendi? Bu konuda bilgi alabilir miyim?

Saçlarınıza her 3 günde bir fön çektirmeniz hem saçınıza zarar verebilir, hem vaktinizi alır, hem de paranızı tüketir dersem yanılmış olur muyum sizce? Bu gibi bir durumdan kurtulmanız için bence mutlaka bahsettiğim işlemi yaptırmalısınız. Bu işlem tabii ki bir fön işlemi ile karşılaştırılamaz bile ama sizin anlıyacağınız en basit anlatımı ile: 6-8 ay boyunca dümdüz kalan bir fön işlemi ve aynı zamanda çok kuvvetli bir saç bakım işleminin aynı anda uygulandığını düşünebilirsiniz. İşlemler 4 saat sürebilmektedir ve sonrasında saçlarınız her yıkama sonunda ''parlak ve dümdüz" kalmaktadir.

Benim saçım aslında uzun, kürek kemiklerimin altında ama daha uzun ve gür olmasını istiyorum. Keratinli kaynağı mı ya da magic hair denen bir yerin yaptıgı miracle hair denilen yeni bir sac malzemesinimi önerirsiniz? Ve yapılan kaynağın takılan saçın kalitesini nasıl anlayabilriz?

Geçenlerde bir bayan geldi ve saçlarını iki değişik yöntemle uzattığını ve 900 milyonunun gittiğini söyledi. Üstelik 2 ay sonra takılan saçlar düşmeye başlamıştı. Doğrusu ben ona kızmadım çünkü bizi daha önceden tanımıyordu kendi imkanları ve tesadüfleri sonucu bu uygulamaları yaptırmış, hatta kuaförü de çok titiz olduğu için işin ustalarını salonuna davet etmiş ve saça silikon kaynak uygulanmış. Sonuçta malum saçlar 7-8 hafta sonra düşmeye başlamiş. Ben bunu 8 yıldır biliyorum ve tabii gelişen ve büyüyen ithalat sektörümüz irili ufaklı onlara yeni saç uzatma teknikleri ile yaşamına hızla devam ediyor. Ben diyorum ki, siz boşuna kendinizi yormayın. Rapunzel alternatif saç ürünleri ile biz yaklaşık 4-5 yıldır çalışıyoruz. Her sistemi sizler için deniyor, sonuçlarından emin oluyor ve daha sonra size sunuyoruz ve (kendilerine de sorabilirsiniz) bu işi en uzun zamandır yapan bayiisi biziz. Bu ne demektir? Siz araştırmayın biz araştırıp en iyisini size veririz demektir. Ayrıca ben de Magic Hair ürünleri de bulunuyor dilerseniz gelin salonumuzda hepsini karşılaştıralım. Bye bye.

Merhabalar ben 16 yaşındayım ve saçımı bu yaşıma kadar 5 kez boyattım ama hepsini değil, balyaj gölgeler vb. Yaz tatilinde kızıl gölgeler attırdım ve yavaş yavaş gitti, 2 ay önce de siyaha boyattım ve saçlarım perişan vaziyette kırıklarla doldu. Kırıklarımı da aldıramam çünkü 5 parmak kadar rahat gider gidersede sac modelim mahvolur, çünkü üstler kısacık altlar enseden itibaren uzun. İğrenç bir model olur kırıklardan nasıl kurtulabilirim, tekrar eski rengine boyasam acaba bir şey farkeder mi, bana acilen yardım edin.

Hayııııııııır artık durmalısın. Yazdıklarını okurken yoruldum valla, ne bu böyle, sen deneme tahtası mısın? Yeter artık annenin sözünü dinle, fazla boyaya güvenme. Bırak dağınık kalsın bu yaşadıklarından kendine bir ders çıkar. Kendine yeni bir kuaför bul, 20 dakika ona saçlarının sağlıklı olmasını istediğini anlat. Sen istesen bile o ileride de senin saçın boyamısın bu yazı böyle atlat. Daha sonra da renk değiştirirken ban adanış. Bu arada en azından bir krem kullan ve her yıkama saçında 10 dakika bu kremi beklet. Tamam mı? Bye bye.
« tüm yazıları
Soru Sor
1620
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.