Mahmure

Uzmanlar

İlker Yavrutürk

Allahım bu ne yorum bolluğu böyle...

Allahım bu ne yorum bolluğu böyle...

İyi ki fiyat listemden bazı örnekler yazdım ortalık karışmış bende benim yazılar artık okunmuyor sanıyordum arada bir kasıtlı ve abartılı fiyatlar yazayım da ortalık epey karışsın bari...

Öncelikle sanata değer veren ve ayakta kalma savaşımızı anlayışla karşılayan tüm okurların fikirlerine teşekkür ediyorum... Ve daha sonra da giderlerimi yazmayı ihmal etmiyorum yorumu size bırakacağım.

Kira 6 milyar

Stopaj 1 milyar 700 milyon

Elektrik 900 milyon

Su ve aidat1 milyar 100 milyon

Boya giderleri 4 milyar eleman ve ıvır zıvır (tuvalet kağıdı, el kurulama havlusu)... Bir de her defasında yıkanan saç havluları ve manikür pedikür havluları ayrıca bir makas 750 milyon özel inceltme makasım. 450 milyon şampuan ve temizlik gideri ve diğerleri şu an tam olarak aklıma gelmiyor ...giderleri. İşletme sahipleri bu noktalı alanları daha iyi anlatır...

Soruyorum ben Bağdat Caddesinde olmasam bu işi yapamaz mıydım? Tabii ki yapardım hem de belki daha temiz para kazanırdım oysa şimdi ne yapıyorum işçiyken kazandığımı henüz kazanmış değilim. Ayrıca eskisinden 3 kat daha fazla çalışıyorum. 8 aydır bir gün bile izin yapmadım çocuğumu bile doğru dürüst göremiyorum.
Kısacası ben İstanbul'un göbeğinde tek başıma sermayesiz kazandığımla bu salonu döndürüyorum.
Kestiğim saçlara gelince bu hafta salı günü bir seminere daha gidiyorum (kesim eğitimi semineri fransız kuaför Jeun Luis David'in ekibi)ücreti 2 bin dolar.

Ve ben kestiğim saçı 4 ay kullanan müşterilere sahibim ki, buna pek az rastlanır.

Şimdi bir önceki yazımda kesim fiyatına dikkatlice bakın ve benim ayda kaç kişiye hizmet vermem gerektiğini siz pratik matematik ile hesaplayın bakalım işin içinden çıkabiliyor musunuz?

Ben hesap yapmıyorum yalnızca bu işe ruhumu koydum gece gündüz işimi daha iyi yapabilmek için çalışıyorum umarım siz de kendinizle ilgili benim yaptığımı yapabilecek bir misyona sahipsinizdir çünkü ben ödülümü almaya başladım.

İki gün evvel Almanya'dan bir boya firmasının yönetim kurulu üyesi distiribütör firmayı ziyaret için geldiği İstanbul'da benim salonumu gördü, çalışmalarımı izledi... Kafedeki şıklığı, çocuk bölümündeki şirinliği hayretle karşılayıp dedi ki.Very fantastic ...
Bilmem anlatabildim mi? Bu arada beni asya kıtasının setter'i olarak Almanya'ya davet etmek istediklerini söyledi.

Yaniiiiii

Önümüzdeki sene 2004 yılında bu firmanın 6 kıtadan seçtiği 12 kuaför sezonun trendini belirleyecek bunlardan biri de ben olacağım tanınmış bir isim değil ama yeni ve farklı bir anlayışla karşılşarına çıkan 29 yaşındaki genç İlker Yavrutürk.

Saygılar

Kusura bakmayın herkesten özür dilerim çünkü bir anda kendimi tutamayıp biraz sivri davrandım ama
Irak savaşının ortasında tüm birikimimi madden ve manen bu işe koydum ve geçen ayki bomba seslerine kadar herşeyin benim ellerimde olduğuna inanmıştım ama burası Türkiye ve bir kriz bir deprem veya bir bomba sonrası bu ülkede herşey alt üst olabilir ve bizim arkamızda sadece biz kalırız.

Eğer ben bu işi yurt dışında yapsaydım belki daha az çalışıp daha çok kazanırdım ama gel gör ki bu ülke bizim ve biz olmazsak kim buralarda bir şeylerin savaşını verecek.Başkaları mı???????
« tüm yazıları
Soru Sor
2584
dahafazlası
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.