Uzmanlar

Sizce Dolgu Estetiği ile Güzelleşmek Mümkün Mü?

Sizce Dolgu Estetiği ile Güzelleşmek Mümkün Mü?

Kadınlar artık beğenmedikleri hiçbir şeye tahammül etmek zorunda kalmıyor! Hatta artık kolaylaşan imkanlarla bıçak altına yatmadan bile güzelleşmek mümkün...

Güncellenme tarihi:
estetik

Yüzünüzde beğenmediğiniz bölgelere ya da yıllar geçtikçe daha da beliren kırışıklıklara müdahale etmek estetik operasyonlarla hiç de zor değil. Estetik dolgu uygulaması da kadınların tam bu isteklerine hizmet eden bir uygulama olabiliyor. Yüz kontürünü belirginleştirmek ya da kırışıklıkları gidermek için çeşitli bölgelerde uygulanabilen, kolayca gerçekleştirilebilen estetik dolgu uygulamasını biraz daha yakından inceleyelim.
Estetik dudak dolgusu uygulaması kontür bozukluklarını düzeltmek amacıyla 20li yaşlardan itibaren yapılabiliyorken, kırışıklık için yapılacağı zaman 30lu yaşların beklenmesi gerekiyor. Dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit kulanılabileceği gibi kişinin kendi yağından ve dokusundan özel bir karışım da hazırlanabilir. Bu malzemelerin vücut açısından hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.Dolgu uygulaması nerelere yapılabilir?
Dolgu uygulaması ince çizgiler ve derin kırışıklıklar için yüzün pek çok bölgesine uygulanabileceği gibi, eldeki yaşlılık izlerini gidermek için ellere, boyundaki kırışıklıklara, dekolte bölgesindeki kırışıklıklara kolayca uygulanabiliyor. Dolgu uygulaması özellikle burun ile dudak arasındaki boşluk için tercih edilmektedir. Yaşlılık izlerinin ilk gördüğü bölge burasıdır. Burun kenarlarından dudak kenarlarına olan çizginin sınırlarını belirlediği bölge yaşın biraz artmasıyla beraber kırışıklıkların yoğunlaştığı ilk bölge olur ve sarkar. Kadınların en yoğun tercih ettiği bölge burasıdır. Estetikte dolgu uygulaması yalnızca kırışıklıkların giderilmesi için değil yüz kontürünün belirginleştirilmesi için de gerçekleştirilmektedir. Kadınların makyaj hilesiyle gerçekleştirdiği çıkık elmacık kemikleri dolgu uygulamasıyla daha uzun süreli sağlanabilmektedir.
Geçici dolgu estetiği, estetikte kalıcı uygulamalardan değildir. Enjeksiyon yöntemiyle, ağrısız, acısız gerçekleştirilen dolgu estetiği özellikle ameliyat istemeyen, fakat yüzlerinden memnun olmayan kadınlar için oldukça uygun bir yöntemdir. Geçici dolgu malzemeleri 8-12 aya kadar dayanabilmektedir. Kullanılan malzemeye göre ve dolgu maddesinin uygulandığı bölgeye göre zamanda değişiklik görülebilmektedir. Yalnızca 15 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilen ve günlük hayatınıza hemen dönmenize olanak sağlayan dolgu estetiğinde sonuçlar oldukça başarılı ve tatmin edici olabiliyor. Bu memnuniyet, geçici dolgu uygulamasının popülaritesini her geçen gün artırmaktadır. Ya siz olsaydınız geçici mi yoksa kalıcı dolgu mu tercih ederdiniz.

Sevgiyle kalınız

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel ÖztürkYayın tarihi: 12.02.2015
« tüm yazıları
Soru Sor
1946
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.