Uzmanlar

Meme Büyütme Estetiği Doğal Görünür mü?

Meme Büyütme Estetiği Doğal Görünür mü?

Küçük ve düz göğüsleri olan kadınların en fazla endişelendikleri konu, meme büyütme operasyonu sonrası doğal bir görünüm olur mu?

meme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, günümüzde meme estetiği ameliyatları ilk bakışta meme estetiği olduğu belli olmayan, temas edilince normal bir his veren ve kadının kendisini daha dişi hissetmesini sağlayacak şekilde başarılı bir şekilde yapılabildiğini belirtti.

Ameliyattan önce göğsün yeni şekli görülebilir mi?

Meme büyütme estetiği planlanırken var olan meme dokusunun miktarı çok önemli bir kriterdir. Küçük göğüslü kadınlarda var olan meme dokusu, implantın türü, boyutu, şekli ve yerleştirilme biçimi çok dikkatli bir şekilde hesaplanmalıdır. Bunun için günümüzde 3D tasarım cihazı ve 3D mask tekniği kullanılmaktadır. Kişinin vücut ölçüleri üzerinden çıkarılan simülasyon görüntüleri üzerinden memenin şekli ve boyutu belirlenir.

Yuvarlak mı, damla tipi mi?

Genellikle doğal meme dokusu çok az olan kadınlara çoğunluk silikon jel implantları tavsiye edilir. Damla ya da yuvarlak implantlardan hangisinin vücdun genel yapısıyla daha uyumlu olacağı ve implantın boyutunun ne olması gerektiği çok doğru bir şekilde kararlaştırılabilir. Silikon implantlar, günümüzde en fazla tercih edilen, doğala en yakın göğüs hissini veren en güvenilir implant türlerinden biridir.Kas altı mı, kas üstü mü?

Meme implantları tercihe göre pektoralis kasın üzerine ya da altına yerleştirilebilir. Daha az doğal meme dokusu olan kadınlar için yumuşak doku ve kas kaplama açısından submuscular yani kas altı yerleştirme tavsiye edilir. Yeterli meme dokusu olmayan kadınlarda ise kompozit meme estetiği tekniği ile yağ dokusu transfer edilebilir. Kadının kendi vücudundan alınan yağ, enjeksiyon tekniği ile memeye enjekte edilir. Böylece implantın hatlarının belli olmaması ve vücutta doğala yakın bir kıvrım oluşturması sağlanır.

İmplantın boyutu çok önemli!

Eğer kullanılacak implant doğal memenin boyutundan daha geniş ise, implantın görünür olma ihtimali daha fazla olur. İşte bu yüzden muayene ve ameliyatın planlanması esnasında meme dokusu genişliği ve göğüs kafesi genişliği doğal bir meme görünümünü verecek implant boyutunun hesaplanmasına yardımcı olur. Vücut ile uyumlu boyut ve profildeki mütevazı implantlar genellikle minimum meme dokusu olan ince kadınlarda en doğal görünümlü sonuçları verir. İmplant ne kadar büyük olursa, doğal görünüme olasılığı da o kadar düşük olur.

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, günümüzde kullanılan 3D teknolojileri ve gelişmiş ameliyat teknikleri ile meme estetiği operasyonları doğal bir görünümle sonuçlanıyor. İzler göğüslerin doğal kıvrımına gizlendiği için görünmüyor. Kısa süren iyileşme süreleri ve temas edildiğinde hissedilen doğala en yakın meme yapısıyla meme estetiği operasyonu başarılı bir şekilde tamamlanır.

Yayın tarihi: 07.06.2017
« tüm yazıları
Soru Sor
1226
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.