Uzmanlar

İlk Önce Göz Çevresi Yaşlanıyor

İlk Önce Göz Çevresi Yaşlanıyor

Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde ortaya çıkıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk konu hakkında bilgi veriyor...

İlk önce göz çevresi yaşlanıyor
Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde ortaya çıkıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Göz kenarlarında kazayağı denilen gülme kırışıkları, üst göz kapağı sarkıklığı, kaş düşüklüğü, göz alt torbası ve morlukları göz çevresinde bulunan en yaygın estetik sorunlar arasındadır. İleri seviyede göz kapağı sarkıkları hariç birçoğunun tedavisi ameliyatsız teknikler ile yapılabilmektedir.”


Göz çevresi kırışıklıkları
“Aşırı mimik kullanımı ve zamanla ciltteki nem ile elastikiyet kaybı cildin kırışarak yaşlanmasına neden olur. En ince ve hassas cilt tabakasına sahip olan göz çevresi ise en erken deforme olan bölgedir. Göz kenarlarında aşırı gülme hareketi nedeni ile oluşan kazaayakları, kaş arasındaki çatık kaş kırışıklıkları gibi estetik sorunlar minimal botoks enjeksiyonu tekniği ile doğal bir görünüme kavuşturulabiliyor. Kırışıklar giderilerek kaş arasındaki çatık ifade yok ediliyor. Kişi sinirli ifadeden ve olduğundan daha yaşlı görünmekten kurtarılabiliyor.”


Düşük kaş yorgun ve yaşlı gösterir
“Kaş düşüklüğü yüzün olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olur. Kaş düşüklüğü özellikle orta yaş grubundaki insanların en rahatsız olduğu estetik sorunların başında geliyor. Az miktardaki kaş düşüklüğü sorunları botoks enjeksiyonu ile ameliyata gerek kalmaksızın 15 dakika içinde tedavi edilebiliyor. İleri derecedeki kaş düşüklüklerinde cerrahi tedavi uygulanabilir. Kaş kaldırma estetiği ile kişinin daha genç, daha enerjik ve daha estetik görünmesine yardımcı olur. Kaşın şekli kişinin yüzüne uyacak şekilde altın orana göre hesaplanarak tasarlanır. Operasyonun doğal görünmesi için minimal dozlar uygulanır. Bu sayede yüzün genel hareket kabiliyeti mümkün olduğunca korunarak kırışıklığa neden olacak seviyede ve sıklıkta hareket ettirilmesi önlenir.”


Göz kapağı düşüklükleri ve sarkıklıkları
“Gözkapaklarındaki estetik sorunlar yaşlanma, bazı tıbbi rahatsızlıklar, yaşam tarzı, stres ve kalıtımsal özellikler bulunmaktadır. Bu sebeplerden bazıları ya da birkaçı birden gözaltında çökme, torba ve renk değişikliklerine neden olabilir. Işık dolgusu, gözkapaklarında ortaya çıkan estetik sorunların tedavisinde kullanılan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. Gözaltındaki mor görünüme neden olan çukurları ve torbaları tedavi edip aydınlık bir görünüm sağladığı için ışık dolgusu olarak adlandırılır. Işık dolgusunun içeriğinde aminoasit, hyaluronik asit, antioksidan, mineral ve vitamin olan özel bir jel kullanılır. Kullanılan bu jel dokuların ve hücrelerin yeniden yapılanmasını sağladığı için gözaltlarında ve çevresinde parlaklık oluşmasını sağlar.”


Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Unutmayın ki bu işlemlerin hepsi sadece deneyimli bir cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. Yüz bölgesinde yaklaşık 43 kas gruba var. Tedavinin en iyi şekilde olması için, botulinum toksin enjeksiyonlarını uygulayan kişinin doğru noktaları bilmesi ve belirlemesi çok önemlidir. Belirli kaslara küçük miktarlarda botulinum toksini enjekte edilerek tedaviler gerçekleştirilir. Botoks uygulaması genellikle 15 dakikadan az sürer. İhtiyacınız olan enjeksiyon sayısı, yüz hatlarınız ve kırışıklıklarınızın durumu gibi birden fazla faktöre bağlıdır. İyileşme dönemine ihtiyaç olmaz. Sonuçları ise birkaç gün içinde hemen fark edersiniz. Enjeksiyon uygulamasının yılda 2 kez tekrarlanması gerekir.

Yayın tarihi: 07.07.2017
« tüm yazıları
Soru Sor
1594
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.