Uzmanlar

Estetik Operasyonla Güzel Bacaklara Sahip Olmak Mümkün!

Estetik Operasyonla Güzel Bacaklara Sahip Olmak Mümkün!

Daha ince bacaklar, ayak bilekleri ya da baldıra mı sahip olmak istiyorsunuz? Estetik cerrahinin size sunduğu imkanlar ile bu mümkün. Bacak estetiğinde kullanılan ameliyatlı ve ameliyatsız estetik ameliyatı türlerini sizler için Estetik, Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk’e sorduk.

bacak

“Bacak bölgesinde en sık karşılaşılan estetik sorunlar arasında fazla yağlanmadan kaynaklanan kalınlaşma, ciltte sarkma, selülit sayılabilir. Bacaktaki estetik sorunların cerrahi teknikler ile tedavi edilebileceğini birçok kadın bilmez. Oysaki günümüzdeki teknikler ile bacaktaki birçok sorun başarı ile tedavi edilebilmekte ve hayal edilen güzellikteki bacaklara sahip olunabilmektedir. Ayak bileğinden basen bölgesine, iç bacak, kalça, diz altı ve uyluk bölgesi de dahil olmak üzere bacaktaki estetik sorunların ameliyatlı ve ameliyatsız birçok yöntem ile tedavisi mümkün.”

Bacak estetiğinde ameliyatsız tekniklerle iz kalmaz

“Bacaklarda kalınlaşmaya sebep olan fazla yağların alınmasında lazer lipoliz ve cool sculpting yani soğuk lipoliz gibi liposuction tekniklerinden faydalanılır. Bu teknikler ile bacak bölgesinde 0,5 ile 2 cm arasında incelme sağlanabilir. Lazer lipoliz tekniğinde bir ya da iki dikişlik zamanla görünmez hale gelen estetik dikişler kullanılabilirken, soğuk lipoliz tekniğinde hiçbir şekilde kesi işlemi uygulanmaz. Lazer lipo da parçalanan yağlar özel bir kanül aracılığı vakumlanarak alınırken, soğuk lipoliz tekniğinde yağların vücut tarafından atılması beklenir. Kişi için hangi tekniğin çok daha uygun olduğuna cerrah ile hastanın birlikte karar vermesi gerekir.”Bacak estetiğinde iyileşme süreci

“Bacak estetiğinde iyileşme süreci kullanılan tekniğe, alınan yağın miktarına ve uygulama yapılan bölgenin sayısına göre değişiklik gösterir. Soğuk lipoliz tekniğinde cildin üzeri özel bir malzeme ile kapatılır ve zarar görmemesi sağlanır. İşlemden sonra bir iki saat sürecek hafif bir kızarıklık görülebilir. Ancak hasta hemen normal hayatına dönebilir. Lazer lipo tekniğinde ise bir iki saatlik bir dinlenme sürecine ihtiyaç olabilir. Operasyondan sonra hastanın birkaç hafta özel bir korse giymesi tavsiye edilir.”
Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Uyluk bölgesindeki sarkmalar için cerrahi teknikler ile germe işlemi yapılabilir. Uyluk germe işlemi lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Hastanın duruma göre bir ya da iki gece hastanede kalması gerekebilir. Bacak estetiği operasyonlarında kullanılan tekniklerin hiçbirisinde bacakta belirgin bir iz kalmamasına özen gösterilir. Bacaklarınızın şeklinden memnun değilseniz, siz de estetik cerrahinin size sunduğu tekniklerden birisini seçerek sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. İstediğiniz güzellikte bacaklara sahip olabilirsiniz. Alanında uzman bir estetik cerraha giderek kendinize özel daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.”

Kaynak: Op.Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yayın tarihi: 08.09.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
3595
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.