Uzmanlar

Estetik Cerrahide 3D Tasarım Dönemi!

Estetik Cerrahide 3D Tasarım Dönemi!

Estetik operasyon olmadan önce nasıl bir görünüme kavuşacağınızı bilmek istemez misiniz? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, estetik cerrahide 3D tasarım kullanımını anlatıyor.

Güncellenme tarihi:
estetık

“3D simülasyon cihazları sayesinde estetik operasyondan önce nasıl bir görünüme kavuşacağınızı gerçeğe en yakın haliyle görebilirsiniz. Özellikle nasıl bir şekil olması gerektiğine karar veremeyenler için de çok büyük bir avantaj sunuyor. 3D simülasyon cihazının sunduğu görüntüleriniz üzerinden istediğiniz şekli daha doğru bir şekilde belirleyebilirsiniz. Estetik cerrahınız ile birlikte kendi görüntüleriniz üzerinden fikir alışverişi yapabilir, sonuçlarını görebilir, doğru bir seçim olup olmadığına daha net bir şekilde karar verebilirsiniz.”

3D görüntüleriniz üzerinden tasarım yapma imkanı

“3D simülasyon uygulamasında estetik operasyondan önce 6 farklı açıdan yüksek çözünürlüklü fotoğraflarınız çekilir. Cihazının sahip olduğu özel yazılım sayesinde çekilen fotoğraflarınız üzerinden 3 boyutlu görüntüleriniz çıkarılır. Estetik operasyon geçireceğiniz bölgenin üzerindeki yapılacak olan değişiklikler bu görüntüler üzerinde gerçekleştirilir. Yapılan yeni tasarımı istediğiniz açıdan görebilir, hayalinizdeki tasarıma en yakın hale getirebilir, operasyonun sonuçlarından emin olarak ameliyata girebilirsiniz.”3D tasarım bütün bölgelere uygulanabilir

“Bütün estetik operasyonlar 3D simülasyon cihazıyla planlanabilir, estetik operasyonların sonuçları önceden görülebilir. Yüz bölgesindeki burun, çene, elmacık kemiği, dudak, kaş, göz kapağı ya da kırışık estetiklerinin hepsi, vücutta ise göğüs, popo, kalça dahil bütün estetik operasyonlar dahildir. Estetik operasyonlarda yapılan değişiklikleri ve düzeltmeleri cepheden, profilden, üstten ve alttan görebilme imkanına sahip oluyor. Hasta yapılacak olan tasarımdan emin ve içi rahat bir şekilde estetik olma kararını alabiliyor. Böylece ameliyattan sonra hiçbir şekilde sürpriz yaşanmıyor.”

Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Hasta her açıdan yapılan estetiği gerçeğe en yakın haliyle operasyonun öncesi ve sonrası görebilir. Cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerin hepsinde yani botoks ve dolgu enjeksiyonunda da aynı şekilde 3D simülasyon cihazı ile estetik operasyondan önce yapılacak değişiklikleri görebilirsiniz. Ayrıca hastanın 3D Mask yöntemi ile yüz maskesi hazırlanabilir. Kısacası estetik cerrahi her geçen gün hem cerrahlara hem de sizlere sevindirici ve rahatlatıcı gelişmeler sunmaya devam ediyor.”

Kaynak: Op.Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yayın tarihi: 10.10.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
2716
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.