Uzmanlar

Dolgun ve Güzel Göğüslerin Verdiği Cazibe

Dolgun ve Güzel Göğüslerin Verdiği Cazibe

Göğüsler nasıl büyütülür? En uygun meme büyütme ameliyatı adayları kimlerdir? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Güncel Öztürk yanıtlıyor...

Güncellenme tarihi:
göğüs

Memeyi yumuşak hissettiren ve şeklini veren yağ dokusudur. Göğsün şekli ayrıca cildin elastikiyetine de bağlıdır. Genç yaşlarda göğüslerde onu sıkı halde tutan meme bezlerinin, derinin, yağ dokusunun ve derinin işlevlerini tam olarak yerine getirmesidir. Zamanla yer çekimi, hamilelik, yapılan diyetler ve hormonal değişimler yüzünden zamanla bazen orantısız bir biçimde şişerler, çatlarlar, sarkarlar ve küçülürler.

En uygun meme büyütme ameliyatı adayları;

• Memelerinin çok küçük olduğunu düşünen kadınlarda
• Doğuştan ya da sonradan oluşan nedenlerle tek taraflı meme gelişim bozukluğu/asimetri olan kadınlarda,
• Meme kanseri cerrahisi sonrası meme rekonstrüksiyonu amacıyla meme büyütme ameliyatı yapılabilir.

Göğüsler nasıl büyütülür?

Her kadının kendine has özel yapısı olduğu için uygulanan teknik de sizin meme ve göğüs yapınıza ve cerrahınızın tercihine bağlıdır. Protezi yerleştirmek için memenin alt kıvrımına, koltuk altına ya da meme ucunu çevreleyen renkli halkanın alt kenarı boyunca bir kesik açılır. Sonuçta ortaya çıkan skarların (izlerin) mümkün olduğu kadar gözden uzak olmasını sağlayacak şekilde kesi yapılması için gerekli tüm müdahaleler yapılacaktır. Protez kesikten içeri sokulur ve meme dokusunun altına ya da memenin altındaki göğüs dokularına yerleştirilir. Bazı tekniklerde ise, protezin göğüs dokularının altına yerleştirilmesi, ‘kapsül kontraktürü’ yani meme protezini çevreleyen dokulardaki sertleşme riskini azaltır. Protez dikkatlice şekillendirilip pozisyonu ayarlandıktan sonra kesik, dikişle kapatılır.
Göğüs büyütme operasyonun sonrası

Ameliyattan sonraki süreçte birkaç gün yorgunluk, hassasiyet ve ağrı hissedebilirsiniz. Ayağa kalkma süreniz de 24-48 saat arasındadır. Cerrahınızın tavsiyeleri doğrultusunda normal aktivitelerinize ve işinize dönebilirsiniz. Memeleriniz muhtemelen iki -üç hafta direkt uyarılmaya karşı hassas olacaktır, bu nedenle bu tür fiziksel temaslardan kaçının. Yara izleriniz zamanla kaybolacak bu yüzden üzülmenize gerek yok.

Dolgun ve güzel göğüslere sahip olmak sizce de çok cazibe verici değil mi?
Sevgiyle kalın.

Kaynak: Op.Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


Yayın tarihi: 21.07.2015
« tüm yazıları
Soru Sor
10003
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.