Uzmanlar

Dolgu Enjeksiyonu ile Ameliyatsız Estetik Mümkün!

Dolgu Enjeksiyonu ile Ameliyatsız Estetik Mümkün!

Dolgu enjeksiyonu tekniği ile yüz ve vücut bölgelerine ameliyatsız hacim kazandırma estetiği yapılabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dolgu estetikleri hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor...

dolgu

Dolgu enjeksiyonu estetiği, yaygın olarak yüzdeki kırışıklık ve olukların ameliyatsız teknikler ile tedavisinde kullanılıyor. Ancak son yıllarda yüz estetiğinin yanı sıra vücut şekillendirme, vücuda hacim kazandırma ve vücut konturunun düzeltilmesinde de yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Yüz bölgesinde derin kırışık ya da çukur oluşan bölgelere yani ağız kenarlarına, dudak, burun kenarları ve kaş arasına yapılabilir. Cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit dolgu malzemesi cilde gergin ve doğal bir görünüm kazandırır. Hyalüreonik asit dolgu enjeksiyonu ayrıca burun küçültme hariç burundaki diğer estetik sorunların tedavisinde, popo dolgunlaştırma ve göğüs büyütme estetiğinde de kullanılmaktadır.

Dolgu estetiği nasıl yapılır?

Ameliyatsız estetik tekniklerinden biri olan dolgu enjeksiyonu hızlı ve uygulaması basit olan bir işlemdir. Prosedür ortalama 15 dakika sürer ve enjeksiyonun sonuçları hemen görünür hale gelir. Ayrıca dolgu enjeksiyonundan sonra iyileşme süreci de gerekmez. Kişi birkaç dakikalık dinlenmenin ardından normal yaşantısına devam edebilir. Uygulama esnasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmez. Hyalüronik asit dolgu malzemesinin etkisi ortalama 1 yıl kadar sürebilir, bu sürenin ardından enjeksiyonun işleminin tekrarlanması gerekir.

Dolgu estetiği öncesi ve sonrası önerileri

Dolgu enjeksiyonu hızlı ve kolay bir uygulama olmasına rağmen gerekli sterilizasyona sahip klinik bir ortamda yapılması şarttır. Hastaların buna çok dikkat etmesi ve kesinlikle klinik ortamların dışında başka bir yerde dolgu enjeksiyonu yaptırmaması gerekir. Enfeksiyon riskinin yanı sıra yüz ve vücut anatomisi hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından yapılan operasyonlar estetik açıdan oldukça kötü bir görünüme yol açabilir. Medyada görülen kötü estetik prosedürlerin sebebi genellikle alanında uzman olmayan kişilerin tercih edilmesinden kaynaklanmaktadır.”

Estetik Cerrahi Uzmanı:“Dolgu estetiğinde yüzde ya da vücutta iz kalması veya ağrı oluşması mümkün değil. Dolgu enjeksiyonu ile burundaki şekil bozuklukları giderilebilir, daha dolgun göğüslere, daha çıkık ve şekilli kalçalara, dolgun dudaklara ve daha genç görünen bir yüze sahip olunabilir. Böylece kişinin kendisini güzel, rahat ve mutlu hissetmesi sağlanır. Ameliyatsız estetik operasyonların başarısı ve doğallığı öncellikle doğru uzman seçimine bağlıdır. Kalıcı operasyonlar için yeterli vakti olmayan ya da ameliyat korkusu olan hastalar için çok daha uygun bir seçenektir.”

Kaynak: Op.Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

 

Yayın tarihi: 12.01.2017
« tüm yazıları
Soru Sor
760
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.