Uzmanlar

Direkt Saç Ekimi Tekniği Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Direkt Saç Ekimi Tekniği Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Son zamanlarda en sık duyduğumuz saç ekimi tekniklerinin başında DHI saç ekim tekniği geliyor. Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanlarına sizler için DHI tekniğini sorduk.

saç

DHI yani direkt saç ekimi tekniği nedir?

“DHI - Direkt saç ekimi, saç restorasyonu için dünyanın en gelişmiş ve etkili tekniğidir. DHI saç ekimi tekniğinin aşamaları dünyanın önde gelen cerrahları tarafından geliştirilmiştir. DHI saç ekim tekniğinin en önemli özelliği saç kökü greftlerinin kafa derisinde önceden yer açılmasına gerek olmadan direkt olarak ekilebilmesidir.”


DHI saç ekim tekniğinin avantajları

“DHI saç ekim tekniğinin sağladığı en büyük avantaj iki kat daha fazla saç kökü ekimi yapılabilmesidir. Örneğin FUE saç ekim tekniğinde 1 santimetrekareye 30-45 saç kökü ekilebilirken, DHI saç ekimi tekniğinde ise aynı alana 75-100 saç kökü ekilebilmektedir. Diğer önemli avantajı ise bu teknikte herhangi bir kesim ve dikiş işlemi ve bu sayede kanama da olmamasıdır. Normal teknikte saç ekim işlemi için açılan deliklerin içinde kan pıhtısı oluşması nedeniyle ekim işlemi yapılan köklerde saç çıkma oranı yüzde %10 düşmektedir. DHI saç ekim tekniğinde ise deri altına delik açılmadan direkt olarak ağrısız, acısız ve kanamasız yerleştirildiği için saç çıkma başarı oranı çok daha yüksektir. DHI saç ekim tekniğinin en önemli özelliklerinden bir diğeri ise ekilmek üzere alınan greftlerin alındıktan sonra dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirgeyerek daha sağlıklı ve güçlü kalmalarını sağlamaktır.”DHI saç ekimi tekniği nasıl uygulanır?

“Temel olarak FUE yönteminden geliştirilen DHI saç ekim tekniği, saç köklerinin alınması işleminde FUE tekniğiyle aynı yöntemi kullanmaktadır. Kesi yapılmadan uygulanan bu işlem, çok ince iğneli bir uca sahip bir alet ile saçın doğal çıkış yönü ile uyumlu olacak şekilde saç ekimi işlemi tek tek yapılır. Bu özel iğne sayesinde alınan saç kökleri peş peşe istenilen sıklıkta yerleştirilebilir. DHI saç ekim işlemi uzman doktorlar tarafından özel ekipmanlarla lokal anestezi altında yapılır. Hiçbir yan etkisi bulunmayan son derecede güvenli bir yöntemdir. Hasta saç ekim işlemi sırasında isterse kitap okuyabilir, film izleyebilir ya da oyun oynayabilir. Saç nakli işleminin uzunluğu hastanın ihtiyacına göre genellikle yaklaşık 4-7 saat arasında sürmektedir. Herhangi bir kesi işlemi uygulanmadığı için iyileşme süreci de daha hızlı olmaktadır. Genellikle ertesi gün yıkama işlemi yapılabilir. 1 hafta gibi kısa sürede tamamen iyileşme işlemi tamamlanır.”


Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları “DHI saç ekim tekniği ile siz de herhangi bir kesi işlemi yapılmadan, kanama ya da yara izi olmadan doğal saça en yakın ve daha yoğun saçları elde etme imkanına sahipsiniz.”

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk


 

Yayın tarihi: 27.04.2017
« tüm yazıları
Soru Sor
916
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.