Uzmanlar

Daha Dolgun Dudaklar İçin

Daha Dolgun Dudaklar İçin

Yüzünüzle uyumlu daha dolgun dudaklara sahip olmak mı istiyorsunuz?

Daha Dolgun Dudaklar İçin

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, “Dudak estetiği olmak istiyorsanız öncellikle nasıl bir dudak istediğinizi belirlemeniz lazım. Çünkü çok farklı dudak tipleri var. Bu dudak tiplerinden hangisinin sizin yüzünüze daha çok gideceğinden emin olmanız gerekir. Tabi bunu belirlerken yüzünüzün genel hatlarıyla uyumlu olmasına ve dudağınız yapısına uymasına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca cerrahınızın size sunacağı seçenekleri ve tavsiyeleri dikkate almanızı da öneririm.”

Kimler dudak estetiği olmalı?

“Plastik cerrahide dudak estetiğinin yapıldığı durumlar: İnce dudaklar, düz dudaklar, dudak çevresindeki kırışıklıklar, dudakların asimetrik olması, özellikle sigara içen kişilerde görülen dudak üstündeki dikey çizgiler edilebilir. İnce ve düz dudaklar yüzün olduğundan daha yaşlı ve mutsuz görünmesine neden olur. Gülüş estetiği açısından da kişileri rahatsız eder. Yüzün genel hatlarına uygun dolgunlukta bir dudak ifadeyi yumuşatır, yüze sıcak bir ifade katar, gülümsemeyi güzelleştirir ve yüzün diğer uzuvlarının güzelliğinin ön plana çıkmasını sağlar.”

Doğal görünür mü?

“Sanıldığının tersine dudak büyütme operasyonu plastik cerrahın elinden çıkarsa hiçbir risk barındırmaz. Medyada gördüğünüz kötü dudak estetik örnekleri alanında uzman olmayan güzellik merkezi uygulamalarıdır. Eğer alanında uzman bir estetik cerraha ya da dermatoloğa giderseniz hem dolgun hem de doğal görünümlü dudaklara sahip olabilirsiniz.”

Dolgu enjeksiyonu güvenli mi?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit dolgu malzemesi oldukça güvenilir bir malzemedir. Bu malzeme dudakların alması istediği şekle göre uygun noktalara minimal dozlarda enjekte edilerek dolgu işlemi yapılır. İşlemin sonuçları enjeksiyondan hemen sonra görünür hale gelir. İyileşme sürecine ihtiyacı yoktur. Geçici bir işlem olduğu için de yılda 1 ya da 2 kez tekrarlanması gerekebilir.”
Ayrıca dudak büyütme operasyonundan önce sigara içmeyi bırakmanız ve genel sağlık durumunuzun yerinde olması gerekir. Eğer siz de dudaklarınızın görünümünden memnun değilseniz alanında uzman bir estetik cerraha başvurarak estetik olabilirsiniz.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk
Yayın tarihi: 13.03.2017
« tüm yazıları
Soru Sor
1121
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.