Uzmanlar

Cilt Kırışıklıklarında Botoks Tedavisi

Cilt Kırışıklıklarında Botoks Tedavisi

Cildinizin kırışmasını engellemek ya da var olan kırışıklıklardan kurtulmak mı istiyorsunuz? Kulaktan dolma bilgilerle yanlış bilgiler edinmemenizi tavsiye ediyorum...

Güncellenme tarihi:
botoks

Botoks nasıl etki eder?
Botoks, kasların geçici olarak hareketini engeller. Botoks uygulaması nedeniyle hareket edemeyen kas bölgesinde, kasların sebep olduğu kırışıklık ve sarkmalar düzelir. Bu etki ortalama 3-6 ay sürer.

Botoks hangi bölgelere uygulanır?
• Yaşlılık belirtisi olan kaz ayaklarına
• Göz çevresi kırışıklıklarına
• Çatık kaş sinirli yüz ifadesi
• Alın ve kaş arası mimik kırışıklıklarına
• Dudak çevresi kırışıklıklarına
• Boyun bölgesi kırışıklıklarına
• Yanak sarkmalarına
• Koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanı terlemelerine

Botoks ne zaman yaptırılmalıdır?
Eğer göz çevreniz genç yaştan itibaren gülerken kırışıyorsa, konuşurken veya bir şey okurken sürekli kaş çatma hareketi yapıyorsanız, alın çizgileriniz çok belirginse, kaşınız düşükse, yüzünüzde sarkmalar başladıysa Botoks adayı olabilirsiniz.

Botoks için uygun aday mısınız?
Botoks uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25-65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu yaşlarda cilt gerdirme ameliyatları Botoks tedavisine göre daha faydalı sonuçlar verir.

Botoks etkisini hemen gösterir mi?

Botoks tedavisinin sonuçları 3-15 gün içinde ortaya çıkar. Tedavi etkinliği 4-6 ay devam edebilir. Tekrar edilen seanslarla tedavinin etkinlik süresi uzar. Botoks’un etkisi uygulandığı alanlarda ortaya çıkar. Bu görünümü devam ettirmek için botoks uygulaması gerekir. Tekrarlayan uygulamalarla tedavi sıklığı azalır.

Sevgiler

Dr. Güncel Öztürk
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yayın tarihi: 18.03.2015
« tüm yazıları
Soru Sor
2050
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.