Uzmanlar

Dr. Ebru Ünal

Dr. Ebru Ünal

Dr. Ebru Ünal, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi’nde “Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası” yaptı.

İhtisas döneminde Stanford Üniversitesi Minimal İnvazif Cerrahi Kliniği, Amerika ’da Prof. Dr. Camran Nezhat’tan Laparoskopi, Histeroskopi ve Endometriozis Cerrahisi eğitimi aldı. 2008’de Almanya’da Rostock Üniversitesi’nde, “Pelvik Taban Cerrahisi” eğitimi aldı. Asistanlık ve uzmanlık sürecinde dünyanın birçok merkezinde Laparoskopik Cerrahi ve Riskli Gebeliklerle ilgili seminer ve konferanslara katılarak eğitimler aldı, yayınlar yaptı. 2010’da Almanya’daki Helios Klinik’te ileri seviye Laparoskopi Cerrahisi eğitimi aldı. 2009 yılında İncirlik Amerikan Hava Üssü Hastanesi’nde çalışmaya başladı. İncirlik’te çalıştığı 4 yıllık dönemde Amerikalı asker ve asker eşlerinin gebelik takibi, normal doğum, sezaryen ve laparoskopik jinekolojik ameliyatlarını başarılı bir şekilde yaptı. Burada yapılan mesleki değerlendirmelerinde “AMERİKAN STANDARTLARINDA DOKTOR” olarak rapor edildi. Dr. Ebru Ünal, Amerika’nın saygın hastalıkları ve doğum derneği olan American College of Obstetrics and Gynecologists ’in Türkiye deki birkaç üyesinden biridir. Türk Jinekoloji Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Genç Endoskopistler Platformu, American Association of Gynecologic Laparascopy Derneği’nin üyesidir. Şu anda Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesi’nde hizmet veren Dr. Ünal, 2013 yılında Kadınların sağlıklı gebelik ve normal doğum hakkında güncel ve seviyeli bilgilendirilmesini amaçlayan Doğal Doğum Derneği’ni kurdu. De Montfort Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İngiltere’ de ‘’Tıbbi Hukuk ve Etik’’ master programına başarılı bir şekilde devam etmektedir. 2014-2015 yılları arasında Londra Queen Mary Ünıversitesi’nde Medikal Estetik Doktorluğu eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Dr. Ebru Ünal evli ve iki çocuk annesidir.

Yayın tarihi: 21.06.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
965
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.