Uzmanlar

Bleaching Yöntemi İle Bembeyaz Dişler!

Bleaching Yöntemi İle Bembeyaz Dişler!

Güneşin ışıltısını arttırdığı bugünlerde yaz tatiline hazırlanan pek çok kişi, bronz bir ten ve mükemmel bir görünüme sahip olmak için hazırlıklara başladı. Vücudu forma sokmak için yapılan diyetler, daha yoğun hale getirilen saç ve diş bakımı bu konudaki en önemli adımlar…

diş

Estetik açıdan tatmin edici ve güzel bir görünümün yolu ışıl ışıl ve bembeyaz dişlerden geçiyor. Dişlerdeki renk değişimleri ve sarı lekeleri gidererek, yaz tatiline kendinden emin bir gülüşle girmenizi sağlayan Bleaching (diş beyazlatma) yöntemiyle ilgili Y. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu görüşlerini paylaşıyor.

Bembeyaz dişlerin sırrı…

Estetik açıdan daha iyi bir görünüme kavuşmak için pek çok kişi, diş hekimlerinin yolunu tutuyor. Dişlerdeki renk değişimlerine yönelik çözümler sunarak, kadın ve erkeklerin özgüvenlerini tazeleyen Bleaching, yani diş beyazlatma yöntemi, kolay uygulanabilmesi ve başarılı sonuçlar vermesi gibi nedenlerle tercih ediliyor. Kahve ve çayın yanı sıra; boyalı ve katkı maddeli yiyeceklerin doğrudan sebep olduğu dişlerdeki renk değişimleri, diş beyazlatma uygulaması sayesinde artık sorun değil. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, diş beyazlatmayla ilgili görüşlerini şu sözlerle ifade ediyor: “Bleaching dediğimiz diş beyazlatma yöntemiyle, dişlerdeki renk değişimleri ve lekelenmeler kolaylıkla giderilmektedir. Dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesinde, oksijenli su veya özel bir jel kullanılmakta, bu maddeler 45 dakika boyunca lazer ışığıyla uygulanarak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamada diş etleri ve ağız içi dokusunun, özel koruyucular kullanılarak hasar alması engellenmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Beyazlatılan dişler sayesinde, kişiler estetik kaygılardan uzak bir yaşam sürdürebilmekte ve özgüvenli bir biçimde gülümseyebilmektedirler.”

Yaz tatiline güzel dişlerle girmek isterken sağlığınızdan olmayın

Diş beyazlatmak için profesyonel yardım almayarak, piyasada satılan bazı beyazlatıcı malzemeleri kullanmak, dişleri güzelleştirmek isterken diş sağlığının bozulmasıyla yaz tatilinin zehir olmasına neden olabilir. Diş beyazlatma işlemi için doktor kontrolü dışında, marketten veya internetten edinilen beyazlatma malzemelerinin kullanılmasının diş sağlığı için büyük risk oluşturduğunu belirten Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor: “Diş beyazlatma işlemi, bu konuda deneyimli ve uzman kişilerce yapılmalıdır. Piyasada satılan beyazlatıcı malzemeleri bilinçsizce uygulamak diş yapısına zarar verebilmekte, hatta dişlerde daha kötü ve belirgin renk değişimlerine neden olabilmektedir. Uzman bir hekimin uygulayacağı beyazlatma işleminin kullanım süresi, büyük ölçüde uygulamayı yaptıran kişilerin diş bakımlarına gösterdikleri özenle doğru orantılıdır. Çay, kahve, çikolatanın yanı sıra; ketçap, salça gibi boyalı yiyecekler ve asitli içeceklerin tüketimi mümkün olduğunca azaltılarak beyazlatılan dişlerin yeniden renk değiştirmesine engel olunabilmektedir. Ayrıca, diş hekimine danışarak kullanılabilecek beyazlatıcı etkili diş macunu desteğiyle de dişlerin rengini uzun süre korumak mümkün olmaktadır.” Çağdaş Kışlaoğlu’nun da ifade ettiği gibi, yaz tatiline ışıl ışıl ve bembeyaz dişlerle girmek için, işi uzman ellere bırakmak gerekiyor. Aksi takdirde, dişleri güzelleştirmek isterken diş sağlığı riske girebiliyor.

Yayın tarihi: 21.06.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
1357
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.