Uzmanlar

OP. DR. BÜLENT CİHANTİMUR KİMDİR?

OP. DR. BÜLENT CİHANTİMUR KİMDİR?

Örümcek Ağı kremi, Örümcek Ağı maskesi ve Örümcek Ağı serumu vb... geliştirdiği tekniklerle bugün ülkemizde ve dünyada sayısız başarısıyla anılıyor.

doktor

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nin ardından, Uludağ Üniversitesi’nde Plastik Cerrahi ihtisasını tamamlayarak mezun oldu. İngiltere’de Lawrance Hastanesi’nde gözlemci olarak bir süre çalıştıktan sonra ülkesine geri dönerek, Türkiye’de bir plastik cerrahın açtığı ilk güzellik merkezini kurdu. 1999 yılında sağlık birimlerini de ekleyerek açtığı Estetik International Sağlık Grubu’nun halen genel koordinatörlüğünü yapmaktadır. Bir çocuk babası olan Op.Dr. Bülent Cihantimur;

* Örümcek Ağı Estetiği,
*  Ameliyatsız Tetik Parmak tedavisi,
* Organik Saç Ekimi,
* Organik Saç enjeksiyonu,
* Genital Güzelleştirme,
* Basit Burun Estetiği,
* İple Kepçe Kulak Estetiği

gibi kendi geliştirdiği tekniklerle bugün ülkemizde ve dünyada sayısız başarısıyla anılıyor.
Yurt içinde ve yurt dışında, alanında birçok bilimsel makaleye imza atan Cihantimur, yazılı basında yer alan makale ve köşe yazılarıyla halkı bilinçlendirmeye ve estetik cerrahi konusunda bilgi vermeye çalışmaktadır. Okuyucuya güzelliğin nasıl korunabileceğini anlattığı Yaşlanmayı Reddet isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Mesleki birikimini çoğaltmak amacıyla sık sık yurt dışına çıkıp farklı kültürlerin estetik cerrahi gelişimlerini takip eden Cihantimur ayrıca katıldığı ulusal ve uluslararası kongrelerden her zaman feyz alarak dönüyor. 3rd World Plastic Surgery Congress’de yaptığı sunum kalitesi ve estetik cerrahiye yeni bir bakış açısı getirmesi sebebiyle “Golden Bistoury”-“Altın Bistüri” ve 2014 senesi yılın “Tıp Adamı” ödülüne layık görülen Op. Dr. Bülent Cihantimur, işine âşık bir cerrah olarak daha pek çok yeni tekniğe imza atmayı ve insanlığa bu uygulamaları armağan etmeyi hedefliyor.

Doctor B Aktif Kozmetik ürünleriyle yenilikçi ve vizyoner bakış açısını aktif kozmetik ürünlerine aktaran Cihatimur, güzellik koruyucusu olarak nitelendirdiği mesleğinde, insanları daha genç hissettirmek, daha mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamalarına ve en önemlisi insanların mevcut potansiyellerini gün yüzüne çıkarmalarına yardımcı olmak için çalışmaktadır. Örümcek Ağı kremi, Örümcek Ağı maskesi ve Örümcek Ağı serumu ayrıca yeni eklenecek aktif kozmetik ürünlerinin bulunduğu markanın geliştirilmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

Yayın tarihi: 14.04.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
6249
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.