Uzmanlar

El Estetiği ile Ellerinizi Gençleştirin

El Estetiği ile Ellerinizi Gençleştirin

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, el estetiği ve el gençleştirme uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

Güncellenme tarihi:
El Estetiği

Estetik cerrahi ve medikal uygulamalar, yaşlanma belirtilerinin ilk olarak gözlemlendiği eller için gençleştirici, lekeleri ve çilleri yok eden uygulamalar yapıyor.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, el estetiği ve el gençleştirme uygulamaları hakkında bilgiler verdi ve yaz yaklaşırken el estetiği uygulamalarında ciddi derecede artış olduğunu vurguladı: “El Estetiği, el gençleştirme olarak da söyleyebileceğimiz uygulamaları kliniklerimizde hastalarımızın tercihlerine göre 2 farklı işlemle düzeltebiliyoruz. Bunlardan birincisi yağ enjeksiyonu, diğeri ise, dolgu uygulamasıdır”.
El estetiği çok önemli

Op. Dr. Bülent Cihantimur: “El estetiği son derece önemli çünkü eller sürekli göz önünde, sürekli kullanılan ve bununla birlikte tahribata çok açık uzuvlardır. Ayrıca eller yaşlılık belirtilerinin ilk olarak gözlemlendiği bölgelerin başında gelir. Bayanların el bakımlarına bu kadar dikkat etmelerinin altında da bu sebepler yatar aslında. Nemli, damarsız, lekesiz ve dolgun eller gençlik göstergesidir” açıklamasında bulundu ve el estetiği için yapılan uygulamalardan bahsetti.

El estetiğinde yağ transferi

“Tek seferde genç ellere kavuşmak istiyorsanız, yağ transferi uygulamasını önerebilirim” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur uygulamanın ayrıntılarını anlattı: “ El estetiğinde kendi geliştirdiğim teknik olan Cihantimur yağ transferi, el üzerinde meydana gelen olası sorunları kalıcı ve etkili bir şekilde yok etmeye yardımcı bir uygulamadır. Hastamızın bedeninin herhangi bir yerinden az miktarda yağ alarak, kök hücreden zengin hale getiriyoruz ve parmaktan bileğe el sırtına enjekte ediyoruz. Yağ enjeksiyonun vermiş olduğu hacimle birlikte cilt yüzeyinin rengi açılıyor, cilt içten nemleniyor, belirgin damarlar silikleşiyor ve kök hücrenin etkisiyle el sırtına canlılık ve tazelik geliyor. Sert ve kemiğe oturmuş el yapısı yumuşuyor ve kemiksi görüntünün yerini, yumuşak bir dolgunluk alıyor. Ellere yağ transferi uygulaması lokal anestezi altında, ortalama yarım saat sürer ve tek uygulamayla başarılı sonuçlar elde edilir. Eller işlem sonrası, bazı hastalarımızda sargılanabilir fakat ellerin kullanılmasında sakınca yoktur ve bir gün sonra sosyal hayata geçiş yapılabilir.”El estetiğinde dolgu uygulaması

El estetiğinde dolgu uygulaması için hyaluronik asit içeren dolgu malzemelerinden faydalandıklarını söyleyen Cihantimur, bu malzemelerin elleri içten nemlendirerek gençliğe özgü formunu ve ışıltısını tekrar kazandırdığını söyledi ve ekledi: “Eğer ellerde aşırı derecede bir yıpranma söz konusu değilse, acısız, yarım saat gibi bir süre zarfında gerçekleşen ve duruma göre birkaç seans daha ilave edilebilen dolgu uygulaması yapılabilir. El estetiğinde dolgu uygulaması sonrasında derhal sosyal yaşantıya dönülür, eller hemen kullanılabilir, nem kazanır, damar görüntüsü yok olur ve ek lazer uygulamalarıyla da lekeler üzerinde olumlu sonuçlar alınır”

Yayın tarihi: 11.05.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
2767
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.