Uzmanlar

Ameliyatsız Lazer Lipoliz İle Kolay İncelme

Ameliyatsız Lazer Lipoliz İle Kolay İncelme

Geleneksel liposuction yöntemine rakip olarak düşünülen lazer lipoliz, bölgesel yağlanma ve selülit sorununa çare olarak bulunan, ameliyatsız, son teknolojilerden bir tanesidir.

Güncellenme tarihi:
lazer

Lazer Lipoliz, yağlı dokunun emilerek yok edilmesi yöntemiyle değil, bunun yerine, lazerin uygulama alanı içine yerleştirilen kanül gövdesiyle sıvı hale getirilen yağlı dokunun, çok küçük kesiler vasıtasıyla dışarı boşaltılması suretiyle yapılıyor.

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz, acısız, ağrısız ve zaman kaybı yaşatmayan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Lazer lipoliz yöntemiyle, sorunlu bölgeye düşük seviyede verilere lazer ışınları, hücre zarları içinde bulunan yağlı dokunun yapısını bozar. Bu sayede yağlı hücrenin yuvarlak yapısı ve şekli değişerek, hücre membranıyla geçirgenliği tahrip edilir. Lazer lipoliz uygulamasında deri başta olmak üzere hiçbir kan damarı ve periferik sinir dokuları zarar görmeden, sadece yağlı dokunun etkilenmesi sağlanır. İşlem yapıldıktan sonra uygulama alanına açılan ufak kesiyle sıvılaşan yağlı doku dışarı boşaltılır. Çözünen yağlı dokular aynı zamanda vücutta bulunan trigliseridler ve metabolik fonksiyonlar tarafından sindirim sistemine taşınır ve ya aktif enerji açığı olarak vücut tarafından kullanılır. Lazer lipoliz sonrasında yapılan hafif egzersizlerle, uygulamaya yapılan bölgedeki yağ atımının daha hızlı olduğu gözlemlenmiştir.
Lazer Lipoliz Faydaları

Lazer lipoliz yaptıranlar ve bağımsız klinik çalışmalar arasında yapılan araştırmalar sonucunda, lazer lipoliz tedavi yönteminin bölgesel yağlanma ve sorununa oldukça faydalı bir teknik olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.
• Tedavi sonrasında hastaların ultrason görüntülerinde beliren %30’luk yağ hücresi azalma ve hücrelerin içindeki yağlı dokunun serbest kalması oranları, bölgesel yağlanma sorununda en etkin tedavi yöntemi olduğunu kanıtlıyor.
• Cerrahi liposuction ve diğer bölgesel yağlanma tedavi yöntemleri ile karşılaştırıldığında, iyileşme sürecinin çok çabuk olması ve lazer lipoliz fiyatlarının daha makul aralıklarda olması, sistemin daha çok tercih edilmesini sağlıyor.
• En düşük seviyede verilen lazer ışınları sayesinde, ağrısız ve tamamen güvenilir bir vücut şekillendirme yöntemidir.
• Tüm cilt tipleri ve vücut bölgesi için kullanılabilir
• Lazer lipoliz sonrasında hemen normal aktivitelere ve normal hayata dönüş yapılır
• Tedavi sonrasında derhal gözle görülür bir çözülme sağlanır. En tipik olarak karın bölgesinde 2-4 cm kadar incelme sağlanır.
• Lazer lipoliz sonrasında yapılacak hafif egzersizlerle, hastalar bölgesel yağlanmadan tamamen kurtulabilir.

Lazer Lipoliz Uygulaması

Oldukça basit bir uygulama olan lazer lipoliz tekniğinde, çizilerek belirlenen sorunlu bölgeye lokal anestezi yapılır. Bölgeye 1 cm’lik kesi atılarak, lazer ışınını verdikten sonra yağlı dokuyu dışarı atacak kanül cilt altına sabitlenir. Lazer atışları yapılır ve yağlı doku patlayarak sıvı halinde sorunlu bölgeden dışarı atılır.

Lazer Lipoliz Uygulama Sonrası

Lazer lipoliz uygulamasından sonra hasta çok çabuk toparlanarak, aynı gün sosyal ve iş hayatına dönüş yapabilir. Uygulama sonrasında kilo alınmaması, düşük kalorili diyet programlarına devam edip, hafif egzersizlerle kilo kontrolünü yapması tavsiye edilir. Bu ön koşullar gerçekleştirildiği takdirde hastanın tekrar bölgesel yağlanma ve ya selülit sorunu yaşama olasılığı bulunmamaktadır. Bedeninize ve ruhunuza iyi bakın

Yayın tarihi: 20.07.2016
« tüm yazıları
Soru Sor
3974
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.