Uzmanlar

Gülünce Dişetlerim Görünüyor

Gülünce Dişetlerim Görünüyor

Gülümsediğiniz de dişlerinden çok diş etleriniz mi görünüyor? Diş etlerinizin fazla uzun olması sizi rahatsız mı ediyor? Bu sorun her ne kadar gözü korkutsa da uzman eller tarafından kısa sürede yapılan uygulamalarla çözülebiliyor. Yapılabilecek uygulamalardan biri de diş eti manikürü.

diş hekimi

Ağız ve diş sağlığının korunması ya da geri kazanılmasında estetik diş hekimliği uygulamaları son derece önemli. Dişlerin belli bir hizası olduğu gibi diş etlerinin durması gereken bir sınır var. Diş etlerinin dişi fazla örttüğü durumlarda diş eti manikürü yapılmalı. Bu sayede hem estetik görünüm kazanılıyor hem de diş etlerinin olası hastalıklarının önüne geçiliyor. Bu noktada bir hatırlatma yapma gereği duyuyorum. Bu uygulamanın tek amacı güzel görünmek değil olası diş ve dişeti sorunlarının önüne geçmektir. Çünkü zaman içinde üstü dişeti tarafından örtünen dişin üst kısımları zaman içinde çürümeye başlıyor. Dahası diş etlerinde çekilmeleriyle karşılaşabiliyoruz.

Diş eti manikürü nedir, nasıl yapılır?

Hastalarımdan aldığım soruların başında “dişetlerimi mi keseceksiniz” sorusu geliyor. Öncelikle söylemeliyim ki hayır dişetlerinizi kesmiyoruz. Dişetlerinizi dezenfekte edilmiş aletlerle olması gereken sınıra çekiyoruz.

Diş eti manikürünün kısa sürede ve kolay bir şekilde uygulanan yöntemlerinden biri. Gummy smile adını verdiğimiz durumlarda, yani güldüğünüz vakit diş etlerinin fazla örterek dişi küçük gösterdiği durumlarda gönül rahatlığı ile uygulanıyor. Tek seanslık bir uygulama ile diş etleri olması gereken sınıra çekiliyor ve uygulama sonrasında özgürce gülümseyebiliyorsunuz. Bu sayede diş etlerinin gülümsemenizi engellediği durumların ortadan kalkıyor. Diş etlerinin sınırı aşması bazı diş eti hastalıklarının da ilk adımı olabilir, bu yüzden mutlaka bir uzmana başvurulmalı.

Gülüşünüz avantajınız olsun.

Yayın tarihi: 02.05.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
3577
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.