Uzmanlar

Gülümsemek En Doğal Hakkınız

Gülümsemek En Doğal Hakkınız

Mutlu olduğumuz zaman yaptığımız ilk şey gülümsemektir!

gülmek

Bazılarımız gülümserken kendini son derece özgür hisseder, bazılarımız güldüğü vakit kendini çok beğenir bazılarımız ise gülümsemekten kaçınır. Çünkü kendini gülümserken beğenmez. Bazı analizler gösteriyor ki gülümsemenin kişiyi yansıtmadığını düşünenler az değil. Eğer gülümsemenizi beğenmiyor sizi, kişiliğinizi yansıtmıyor bu yüzden gülümsemekten kaçınıyorsanız bu durumun bir çaresi olduğunu söylemeliyim. Gülümsemenizi dişleriniz, gülüş çizginiz ya da diş boyutunuzdan dolayı beğenmiyorsanız bu yöntemle tüm kusurlar gideriliyor. Peki, gülüş dizaynı nedir ne değildir. Gülüşümüzü etkileyen bir takım faktörler var. Cinsiyet, yüz şekli, yaş, dudaklar, diş etleri ve dişler. Bu faktörler ayrı ayrı sorunsuz dursa da bir arada düşünülünce gülüşümüz üzerinde büyük rol oynuyor. Cinsiyet faktörü üzerinde durduğumuzda biz kadınlar ile erkeklerin gülüşleri birbirinden farklıdır. Erkeklerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Kadınlarda ise geçişler daha yumuşak burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Yüz şeklimizde gülüşümüz üzerinde oldukça etkilidir. Genellikle uzun yüzlü kişilerde diş yapıları daha uzun; kare veya yuvarlak yüzlü kişilerde diş yapıları kare veya yuvarlak olur. Uzun yüzlü bir kişiye dikdörtgen formda uzun dişler yapılırsa yüzü olduğundan da uzun görünecektir. Oysa oval veya daha geniş formlar denenerek yüzdeki hoş olmayan uzunluk kamufle edilebilir. Veya yuvarlak yüzlü bir kişiye daha ince uzun formda dişler yapılarak yüzünün daha ince görünmesi sağlanabilir.

Gülüş dizaynı nasıl yapılır?

Öncelikle ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız çekilir ve Panoromik ağız filminiz alınır. Fotoğraflar bilgisayar ekranına yansıtılarak filminiz ve özel istekleriniz doğrultusunda sahip olmak istediğiniz gülme hattı belirlenir. Dişlerinizde herhangi bir kesme işlemine başlamadan diş rengindeki malzemelerle mo-cap (geçici model) çalışması yapılır. Mo-cap sayesinde dişlerinize dokunulmadan bittiğinde neye benzeyeceğini görmüş olursunuz. Dilerseniz tedaviye devam edersiniz, dilerseniz tamamen vazgeçebilirsiniz.

Artık istediğiniz kadar gülebilir, “acaba nasıl görünüyorum” gibi düşünceleri aklınızdan kovabilirsiniz..

Gülüşünüz avantajınız olsun…

Yayın tarihi: 21.05.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
1218
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.