Uzmanlar

Dişlerinizi sarıya mahkum etmeyin!

Dişlerinizi sarıya mahkum etmeyin!

LED ışığı ile yapılan beyazlatma işlemlerinde diş renklerini 2 ila 12 ton arasında beyazlatmak mümkün...

aslı

Doğduğumuz zaman dişlerimizin beyaz renge sahip olduğu bilinir. Maalesef öyle değil. Zaten beyaz olmayan dişlerimiz sigara, alkol, çay, kahve gibi yiyecek ve içeceklerle sarı ya da çürükmüş gibi daha gri bir renk alırlar. Renklerdeki renk değişimi kendimize olan güveni kaybetmemize neden olduğu gibi bazı sağlık sorunlarına da yol açar. Zamanla sararan dişler tedavisi yapılmadığı zaman diş kayıplarına bile neden olur. Güzel ve sağlıklı dişlere sahip olmak varken sonu diş kayıplarına varan sararmış dişleri kim ister ki?

Diş bakımlarında yapılan en basit uygulama diş beyazlatmadır. Sigara, çay, kahve tüketimine de bağlı olarak asıl rengini kaybeden dişlerin kendi rengine kavuşmasını sağlayan oldukça kısa sürede ve ağrısız, sızısız yapılan bir uygulama. Bu noktada bir hatırlatma yapayım; diş beyazlatma aslında dişin kendi rengine kavuşmasını sağlamaktır. Dişi olmadığı kadar beyazlatan bir uygulama değil. Yapılan uygulamada başvurduğunuz diş hekiminin uzmanlığına göre 8-12 tona varan renk farkı elde edilir.

Office bleaching sırasında ise kullanılan jellerin aktive edilmesi gerekiyor. Bu da LED denen özel dalga boyuna sahip ışınlarla yapılıyor. Office bleachingde başarı, kullanılan jellerin konsantasyonuna ve bu jelleri aktive eden ışık kaynağının aktivasyon gücüne bağlıdır. Uygulama sırasında herhangi bir ağrı, sızı ya da kanama hissetmezsiniz. Fakat beyazlatma işleminin ardından dişlerde iki gün gibi bir sürede hassasiyet yaşanabilir. Yaklaşık bir saat süren uygulama sonunda klinikten ilk günkü gibi beyaz dişlere sahip bir şekilde ayrılabilirsiniz.

LED ışığı ile yapılan beyazlatma işlemlerinde diş renklerini 2 ila 12 ton arasında beyazlatmak mümkün. Beyazlatmanın miktarı diş yapısına; başlangıç rengine ve kişisel alışkanlıklara bağlı olarak değişir. Hiçbir beyazlatma işlemi geri dönüşüz olmadığını söyleyeyim. Elde edilen beyazlığın uzun süreli olması ve bu işlemler sırasında dişlerin ve dişetlerinin herhangi bir zarar görmemesi kullanılan malzeme, teknik ve kişisel alışkanlıklara bağlıdır.

Gülüşünüz avantajınız olsun…

Yayın tarihi: 24.01.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
1314
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.