Uzmanlar

Dişlere Selfie Ayarı

Dişlere Selfie Ayarı

Dünyayı kasıp kavuran Selfie çılgınlığı, dişlere iyi gelmedi. Selfie gülümseyişi dişleri yakından ortaya koyuyor...

Güncellenme tarihi:
diş sağlığı

Dünyayı kasıp kavuran Selfie çılgınlığı dişlere iyi gelmedi. Uzun süredir sosyeteden spora, cemiyetten iş hayatına kadar 7’den 70’e herkesin sık sık çektiği Türkçe’ye özçekim olarak çevrilen selfie gülümseyişi yakından ortaya koyuyor. Selfielerinde dişlerini beğenmeyenlerin ise ya gülümsemediğini ya da diş hekiminin yolunu tuttuğunu söyleyen Estetik Diş Hekimi Aslı Ercanlı, “Günümüzün modası selfiede kişi yakından kendini çekiyor ve dişler de tüm çıplaklığı ile ortaya çıkıyor. Çok sayıda hastam selfide güzel görünecek dişler istiyorum“ diyor.

Sıla tokası, Bihter kolyesi, Hürrem yüzüğü ardından da 86.Oscar Töreni’nde ünlü komedyen Ellen Degeneres’in çektiği selfie modaya yön verdi. Kim Kardashian, Justin Bieber, Rihanna ve Adriana Lima gibi birçok ismin sosyal medya hesaplarını süsleyen seilfielerde, kullanıcıların artık dişlerini selfie’ye göre ayarladığını söyleyen Diş Hekimi Ercanlı “ Gülümsemek hepimizin en doğal hakkı fakat bazılarımızın gülümsemesi diş engeline takılıyor özellikle de selfie çektirmek isteyenlerin” diyor ve ekliyor “Fotoğraflarında daha doğrusu günümüzün modası selfie çekimlerinde doya doya gülümsemek isteyenlerin önce sorununu belirliyoruz. Ardından da uygun bir gülümseyiş belirleyerek eksiklerini gideriyoruz. Vizajizm sayesinde de kişiye kusursuz bir gülümseme hediye ediyoruz”

Dişlerin oran ve açılarıyla oynayarak dudak ilişkileri, dişlerin birbirleriyle olan ilişkileri gibi gülümseyişin yüze olan olumsuz etkilerini değiştirmenin mümkün olduğunu sözlerine ekleyen Aslı Ercanlı “Bu uygulamayı siz nasıl yapıyorsunuz diye sorarsanız. Kısaca anlatayım. Bize başvuran hastaların önce dev ekranda fotoğrafları ile işe başlıyoruz. Sevdiği ve sevmediği noktaları söylemesini istiyoruz. Video çekimleriyle de konuşması sırasında oluşan mimikleri, dudak hatlarını da değerlendiriyoruz. Bu sayede konuşurken kaybolan estetiği de sağlamış oluyoruz” açıklamalarında bulundu.

Estetik Diş Hekimi Aslı Ercanlı, kişiye özel olarak belirlenen uygulama sayesinde selfielerde gerçek ve doğal gülümseyişin olacağını söylüyor. Ercanlı, “Dişlere daha hiç dokunamadan önce ölçüler alınıyor, laboratuvar ortamında yeni yapılacak dişlerin maketini hazırlanıyor. Daha sonra istenirse farklı bir malzemeden dişler bitmiş gibi tüm hatlar veriliyor ve hastanın ağzına uygulanıyor. Hatta kişi isterse bu maketlerle evine bile gidebiliyor, birkaç gün kullanabiliyor ve dilediğince selfie denemesi yapabiliyor. Bir sonraki randevuda arzu ediliyorsa maketlerle oynama da yapılabiliyor, hasta ‘tamam’ diyene kadar oynamalar yapmak mümkün. Bu safhaya kadar hala daha dişlere dokunmadığı için uygulamadan da vazgeçilebiliyor” diyerek konuya açıklık getirdi.

Yayın tarihi: 16.09.2014
« tüm yazıları
Soru Sor
6402
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.