Mahmure

Uzmanlar

Akgün Manisalı

Pastel renkler nasıl kullanılır?

Pastel renkler nasıl kullanılır?

Makyaj yaparken kullandığımız pastel tonları "egzotik kuşlar"a benzemeden nasıl kullanabiliriz? Makyaj artistimiz yanıtlıyor...

Güncellenme tarihi: 19.03.2012
makyaj

Evet kortuğum başıma geldi! Bu sezonun flaş pastel renkleri, sarılar, yeşiller, turuncular göz çevresinde belirmeye başladı, yolda sokakta yavaş yavaş görüyorum, içim sızlıyor! O yüzden bu hafta bu renkleri illa kullanacağım diyorsanız egzotik kuşlara dönmeden nasıl kullanmanız gerektiği üzerine konuşalım dedim.

Sarı göz farına özel bir pargraf yazmak istedim şöyleki bu renk hiç bir göze gün ışığında tek başına yakışmaz. Eğer kendinizi kaybettiğiniz bir alışveriş terapisi sonrası eve döndünüz ve torbanızdan bi rde sarı far çıktıysa, ben bunu ne yapacağım şimdi diye paniklemeyin. Bir allık fırçasıyla sarıyı baz olarak çok hafif yanaklarınıza sürün üzerine allığınızı sürün. Bu, özellikle mat allıklara hafif bir hareket ve canlılık verir. Ayrıca eğer çok soluk tenliyseniz, daha büyük bir fırçayla bu sarıyı(mat sarı ise!) çok hafif tüm yüzünüze şöyle bir geçin ve üzerine hafif bir bronzer sürün, yine yüzünüze bir hareket getirir.

 Göz altınızdaki morlukları kapatıcıyla kapadınız, üzerine bu sarıdan hafifçe(hafifçe!) sürün, morluğun nötürlenmesine yardımcı olur, bu alanı biraz ısıtır.Dudaklarınızın üst kısmına parmaklarınızla biraz(biraz!) sarıyı yedirin bunun üzerine istediğiniz rengi sürün, sarı highlighter özelliği görür ve dudaklarınızın daha büyük gözükmesine yardımcı olur.

Saymakla bitmez, mucizevi bir renktir “sarı” diyemeyeceğim ama varsa elinizde bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İllede gözümde sadece sarı kullanacam diyorsanız, sürün göz kapaklarınıza, dağıtın. Kirpiklerinizi kıvırın, bolca rimel sürün ve mutlaka çok düzgün bir eye liner çekin, mümkünse likid liner olsun. Bu liner sarıyı biraz daha sofistike kılar.

Diğer canlı renklere gelince; yeşil, kırmızı, mavi, turuncu, vs. Bu renkler hata kaldırmaz. Eğer gerçekten güzel görünmesini istiyorsanız mutlaka siyahtan yardım alın. “Doğal olmasını istiyorum ama” diye birşey yok, göz kapağındaki mavinin nasıl bir doğallığı olabilir!

Gölgeli makyaj nasıl yapılır?

« tüm yazıları
Soru Sor
20401
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.