Yaşam

Uçakla Yolculuk Yapmak İçin 7 Neden

Uçakla Yolculuk Yapmak İçin 7 Neden

Uçmak ulaşımın en hızlı ve en konforlu yoludur, işte uçakla yolculuk yapmak için 7 neden...

Güncellenme tarihi:

1. Uçmak ulaşımın en hızlı ve en konforlu yoludur. Evden işe gitmek için harcayacağınız zamanda, başka bir şehre varma kolaylığı sağlar. Uçakla yapabileceğiniz okyanus aşırı en uzun yolculuk bir günden az sürer.

2. Güvenlik önlemlerinin en sıkı tutulduğu ulaşım şeklidir. Havaalanına girdiği andan itibaren tüm yolcular ve bagajlar, taşınan parfümün mililitresinden tırnak makasına kadar didik didik aranır.

3. Haritalarda gördüğünüz mavi lekelerin göller, çizgilerinse nehirler olduğuna kendi gözlerinizle tanık olursunuz. Gece uçuşlarında üzerinden geçtiğiniz şehirlerin ışıkları eşsiz bir fotoğraf karesidir.

4. Endişeye mahal yok. Türbülans denen uçuş esnasında hissedilen sarsıntıların, vapurların dalgada hafifçe sallanmasından ya da taşlı bir yolda araba kullanmaktan farkı yoktur.

5. Pilotların sağlığı herkesinkinden önde gelir. Uçuş sırasında hasta düşme ihtimalini ortadan kaldırmak için kaptan ve yardımcı pilot birbirinden ve yolculardan farklı yiyecekler yerler.

6. Uçaklarda hastanelerde kullanılan hava filtreleme teknolojisi kullanılır. Bu mikrop barındırmadığı anlamına gelmez ama kapalı bir mekanda soluyabileceğiniz en temiz hava uçaklardakidir.

Yayın tarihi: 18.06.2014
5994
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.