Yaşam

En iyi seyahat tavsiyeleri

En iyi seyahat tavsiyeleri

Sizler için seyahat ile ilgili herşeyi bir araya getirdik...

Güncellenme tarihi:

Seyahate çıkarken mutlaka yanınıza bunları alınız :

Seyahat edecek kişinin yanına aşağıda belirttiğimiz şeyleri almaları önerilir.

Bunlar;

*Yeteri kadar gideceği ülke para cinsinden döviz ve havaalanına gidiş ve dönüşte kullanacağı kadar Türk lirası.

*İlgili ülkenin geçerli vizesini taşıyan pasaport.*Uçak Bileti.

Kan gurubunuzun yazdığı ve Acil durumda ulaşılacak kişinin numara ve bilgilerini içeren bir kart ve ilgili ülkeyle alakalı harita.

*Herhangi bir kapkaç riskine karşılık pasaport, para ve diğer önemli eşyalarınız koymanız için bele kemer şeklinde takılabilen elbise altı cüzdan.

Diğer seyahat tavsiyeleri:

* Seyahate çıkmadan önce gidilecek destinasyon hakkında gerek konsolosluk, gerek internet gerekse acentalardan bilgi toplayınız.

* Gideceğiniz destinasyonla alakalı acil telefon numaralarını gitmeden edininiz.

* Seyahatinizde herhangi bir güvenilir acentayı tercih etmeniz önerilir. Çünkü acentaların yurtiçi ve uluslar arası bağlantıları, bilgileri ve deneyimleri vardır. Size ihtiyacınız olan konuda yardımcı olma ihtimalleri yüksektir.* Seyahate çıkarken kesinlikle seyahat sigortası yaptırınız.

* Eğer gideceğiniz destinasyonda araba kiralamayı düşünüyorsanız seyahat etmeden önce gerekli girişimlerde bulununuz.Bu sizin seyahat sırasında zaman kaybetmenizi önler.

* Seyahatinizde nakit para taşımamaya ve harcamalarınızı mümkün olduğunca kredi kartıyla yapmaya dikkat ediniz. Böylelikle herhangi bir hırsızlık durumunda en az zararla kurtulmuş olursunuz.

* Tatil süresi içerisinde Herhangi bir yerde bahşiş vermek için yanınızda daima bozukluk bulundurunuz.

* Gittiğiniz ülkedeki destinasyonda kişilerin İngilizce bilmeme ihtimaline karşılık yanınızda o ülke dili ve İngilizce karşılıklı sözlük bulundurunuz.

Yaşam Kanalları Editörü: Burcunur Yılmaz

Yayın tarihi: 24.05.2013
4195
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.