Yaşam

Avrupa'nın en iyi milli parkları!

Avrupa'nın en iyi milli parkları!

İşte sizin için derlediğimiz Avrupa'nın en çok ilgi gören milli parkları...

Güncellenme tarihi:

Gennargentu Milli Parkı, İtalya

Sardunya körfezinde bulunan bu park ziyaretçilerine huzurlu bir şekilde güneş,kum ve denizin tadını çıkarmalarına olanak sağlıyor.Ayrıca parkta bulunan koyları keşfetmek için yürümek pek cazip olmayıp bir tekneyle dolaşarak tüm parkın güzelliğini ve gizemini yaşayabilirsiniz.


Cañadas del Teide (Teide Yanardağı), İspanya

Bu parka gelen misafirler, ormanlık ve nemli bölgelerden geçerek lav akıntıları, obsidyen yatakları ve kaya oluşumları nefes kesen bir manzaraya ulaşırlar. Bu milli park 2007 yılında Dünya Mirasları ilan edilen ve dünyanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biridir.


Plitvice Gölleri Milli Parkı, Hırvatistan

16 Gölün bir arada bulunduğu bu park ziyaretçilerine mavi ve yeşilin tüm tonlarını sergilemektedir. Ancak insanların yüzmek için can attığı bu göllere girmek kesinlikle yasaktır.


Jostedalsbreen Milli Parkı, Norveç

Avrupa ana karasının en büyük buzuludur. Kuzey-güney istikametinde 100 km, doğu-batı istikametinde de 15 km'lik bir alana uzanarak 550 km karelik bir alanı kaplarmaktadır. Bu milli parka en çok dağcılık yapanların ve macera tutkunları ziyarette bulunmaktadır.


Göreme Milli Parkı, Türkiye

Dünyanın her yerinden ülkemizin bu doğal güzelliğini görmeye gelen ziyaretçiler. Mağara evleri, peri bacaları ve güneşin eşsiz doğuşuyla beraber balon turları düzenlenen milli park aynı zamanda 1985 tarihinden bu yana doğal ve kültürel varlık olarak Dünya Miras Listesi'nde yer almaktadır.


Yayın tarihi: 17.02.2014
22623
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.