Sağlık

Zenginin yatağı daha sıcak

Zenginin yatağı daha sıcak

İngilitre'de yapılan bir araştırmaya göre zengin çiftlerin cinsel yaşamı maddi sıkıntılar yaşayanlarınkine oranla daha renkliymiş...

Erkekleri daha çok para kazanmaya itecek haber İngiltere'den geldi...

Yapılan araştırma özellikle yaşları 35 ile 54 arasında değişen yaklaşık 2 milyon İngiliz'in libidosunun para meseleleri yüzünden azaldığını gösterdi. Sonuçlar libido ile para arasında anlamlı bir ilişki bulunduğunu ortaya çıkardı.

Her şeyin başı para

Araştırmaya göre, para meseleleri özellikle evli ya da beraber yaşayan çiftleri etkiliyor. Mali sıkıntıya düşünce cinsel iştahını kaybeden insanların yarıdan fazlasını çiftler oluşturuyor. Birbirlerine tutkuyla bağlı olanları bile derinden yaralayan gerilim zamanında müdahale edilmezse çiftleri iki yabancı yapabiliyor.

Zengin erkeklerle seks daha güzel

Aynı araştırma, kadınların para meselelerinde erkeklerden daha hassas olduğunu da ortaya çıkardı. Araştırmaya katılan kadınların üçte ikisi, mali sıkıntıların hayatlarını berbat ettiğini söyledi.

Araştırmaya katılanların yüzde 37'si, para sıkıntısına düşünce daha az seviştiğini, yüzde 50'si eşiyle kavga ettiğini, yüzde 26'sı da çocuklarıyla daha az vakit geçirdiğini itiraf etti.

Uzmanlar böyle bir duruma düşen çiftlerin sakin davranmaları ve işler içinden çıkılamaz hale gelmeden profesyonel destek almaları gerektiğini salık veriyor.
Yayın tarihi: 10.05.2006
673
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.